Esős, szeles időjárás nehezített a Superbike világbajnokság mezőnyének dolgát az elmúlt hétvégén a legendásan gyors pályán. Ahogy az edzések, úgy a verseny sem volt problémamentes, sőt, de kezdjük az elején...

Egy rendhagyó versenyhétvége beszámolója

A tervezett futam a második körben az élmezőny négyesének bukását követően megszakadt, miután még két rajt, és ezzel két leintés következett. Így annyira kicsúszott a mezőny az időtervből, hogy a negyedik rajtot a Superbike második futama után ütemezte be a versenybíróság, a így a versenyzők igencsak kiestek a ritmusból a nem várt kényszerpihenő miatt, de legalább negyedik nekifutásra sikerült befejezni a tíz körösre kurtított távot...

Tóth Imi az aragóni futamon elszenvedett súlyos kulcscsonttörése miatt nem volt 100%-os állapotban, de a körülményekhez képest jól bírta a megterhelést, a pénteki vizes edzések után pedig a 27. helyre kvalifikálta magát. Imi így nyilatkozott a hétvégéről: „Voltak már meglepetések itt Monzában, de főként az időjárás miatt, ilyen versenyre azonban senki nem számított! A bemelegítésen igyekeztem nem túlterhelni a sérült vállam, hiszen a két napos terhelés megviselte azért. A leintésekkel tarkított rövid futamok mondhatni kedveztek nekem, mert 10-12 körig nem éreztem fájdalmat az edzésnapokon sem.

team toth

A végső megmérettetésen nagyon jól mentünk, meccselni is tudtam és Németh Baluék csoportját is sikerült megelőznöm. Az utolsó körben aztán a motorom felmondta a szolgálatot és a 23. helyre csúsztam vissza. Bár tavaly negyedik voltam ezen a pályán, a sérülésem miatt összességében elégedett vagyok. Szeretném ismét megköszönni azoknak, akik segítettek abban, hogy ilyen rövid idő alatt regenerálódjak, s Doningtonig van még két hetem, és ott biztosan sokkal egészségesebb és erősebb leszek!”

Nem csak a Tóth csapat, de Talmácsi Gábor is felemás hétvégét zárt Monzában: "A negyedik (!) rajt után a 16. pozícióban voltam, amikor a második körben a sikán előtt nem sikerült bevennem a kanyart és át kellett hajtanom egy lassítón a biztonsági zónában, így visszacsúsztam a 25. helyre. A negyedik versenyre a megmaradt kemény, de új gumikat tettük fel, ami sajnos nem jött be, és emiatt végig kriminális volt a tapadás. Mindent beleadtam és végül a 19.helyre értem fel."

Németh Balázs is teljesítette a kaotikus olasz fordulót, de ő sem tudott a pontszerző helyek közelébe férkőzni, s végül Tóth Imre előtt huszonkettedikként intették le a jelentősen lerövidült futam végén. Győrfi Alen viszont remekelt, és 12. helyével megszerezte a H-Moto Team első pontjait a 2013-as szezonban.

A betétfutamként rendezett EJC versenyen is csak az egyik magyarnak, név szerint Sebestyén Péternek sikerült a pontszerzés, aki a tizenkettedik helyet szerezte meg, míg Bódis Ricsinek azúttal nem sikerült teljesíteni a futamot. Az EJC, ahogy megszokhattuk, most is izgalmas befutót hozott, hiszen az első nyolc versenyző mindössze hét tizedmásodpercen belül (!) ért célba.