Kezdetét vette a 2005-ös Supermoto Nyílt Országos Bajnokság versenysorozata, amelynek elsõ helyszíne a korábbi évekhez hasonlóan a nyirádi Rallycross pálya volt.

Az immáron újjáépített pályán igazán szép mezõny gyûlt össze: 4 ország (Magyarország, Svájc, Ausztria, Ciprus) közel 100 versenyzõje állt rajthoz 8 kategóriában. Az Európa Bajnok svájci Dani Müller magasan nyerte az elsõ futamot, de a másodikban a hátsó kerék defektje miatt csak az ötödik lett, így érte el végül a harmadik helyezést. A magyarok legjobbja, Ifj. Kökényesi György egy szerencsétlen bukás után végül összetettben az ötödik helyet szerezte meg, míg a dobogó elsõ két fokán osztrák versenyzõk, Heinz Hochreiter és Johann Schruf állt. Az Open, Amatõr, Junior és a két Quad (széria és super) osztályban hatalmas harcok folytak a hazai és külföldi versenyzõk között, a kilátogató népes nézõsereg nagy örömére.

A következõ forduló Kiskunlacházán a repülõtéren lesz április 10-én - most vasárnap -, ahova a szervezõk még több indulót várnak: az OB-vel együtt Alpok-Adria futam is lesz, ahova az Alpokat és Adriát érintõ 7 országból érkeznek versenyzõk. Itt fognak debütálni a quadok az Alpok-Adria sorozatban, melyek bevonásával a titkos cél az olasz és svájci quad versenyzõket megmozgatni a nemzetközi porondon – természetesen nem a magyarok kárára, hiszen a „mi” quadosaink teljesen egyenrangú ellenfeleik lesznek. A kétkerekûek mezõnyében a szokásos õrjöngés lesz látható. A szervezõk garantálják a jó, látványokban gazdag szórakozást bármilyen idõjárási körülmények között.