Hihetetlen végeredmény született Mugellóban, ahol Talma történelmet írt.

Talmácsi Gábor már a kvalifikáción kiváló formában volt, hiszen élete legjobb edzéseredményével a 2. helyről várhatta a rajtot. A kialakult ötös élbolyban motorozott, majd Simoncelli bukását követően a 4. helyről figyelte az eseményeket. Az utolsó körben rákapcsolt, majd Thomas Luthit megelőzve biztosnak tűnt a 3. helye. Ekkor olyasmi történt, amire nem sokan számítottak. Az élen motorozó Kallio az utolsó kanyarban hibázott és hatalmasat bukott, magával rántva a sóderba az őt támadó Faubelt, így nevető harmadikként a KTM-et meglovagló Talma elsőként robogott át a célvonalon.

“Boldog vagyok, hogy végre magyarul is megszólalhatok.” – kezdte nyilatkozatát Gábor. “Nagyon nehéz verseny volt, az elején csúszott a kuplung, azt hittem ki kell jönnöm a boxba emiatt, de szerencsére a 6. körre sikerült valamit állítani rajta.”…”keményen elkezdtem nyomni és egy kis szerencsével sikerült is megnyernem a versenyt, amihez kellett egy jó előzés is. Utánna becsuktam a szemem és csak húztam a gázt!”

Talma ezzel a győzelmével felugrott a pontverseny 3. helyére, és mindössze 12 ponttal van lemaradva az élen álló Thomas Luthitől. Másik 125-ös pilótánk Tóth Imi a 25 helyen ért célba, míg a 250-ben versenyző Rizmayer Gábor nem tudta befejezni a versenyt.

A királykategória legnagyobb vesztese Sete Gibernau, aki az év elején Rossival történt fiaskó óta mintha lendületet vesztett volna, és ezen a versenyen is a sóderágyban kötött ki. Max Biaggi viszont kezdi összekapni magát, bravúros motorozást bemutatva a 2. helyen végzett, míg az olasz közönség legnagyobb örömére a Ducati -Loris Capirossi révén- dobogós helyezést ért el. Természetesen a Doktor nem hagyott kétséget affelől, hogy ki az úr a pályán. Zsinórban 3. győzelmét szerezte, így toronymagasan vezeti a világbajnoki ranglistát.