Mivel a versenytáv 2/3-át már teljesítették a motorosok, így a 16. kör sorrendjét hirdették ki végeredménynek. De visszatérve az elejére. Talmácsi Gábor pénteken elszenvedett sérülésével vállalta az indulást és meg sem fordult a fejében, hogy ne álljon rajthoz. A 16. helyről remekül indult és egészen a 7. helyig jött fel. Majd egy váratlan mozdulatot követően – megcsúszott a motor eleje és ezt fogta meg – nagyon erős fájdalmai lettek, mely az érzéstelenítő hatásának múlásával egyre fokozódott. Ameddig csak tudta tartotta magát, majd egyre hátrébb szorult, de végéig kitartott és ezzel a 2 pontot érő helyezéssel megtartotta vb-bronzérmes pozícióját is. A pontversenyben előtte lévők – Di Meglio, Corsi - számára sem sikerült a mai verseny jól, így jelentősen nem nőtt az előnyük. Az Indy GP-t Terol nyerte, Espargaro második, Bradl harmadik lett.

Talma Indianapolis

Talmácsi Gábor nyilatkozata: Egy hirtelen mozdulat után el kezdett nagyon fájni a kezem, és ahogy múlt az érzéstelenítő hatása ez egyre csak fokozódott. Kemény verseny volt, ráadásul a végén még az eső is közbeszólt. A mielőbbi gyógyulás érdekében az orvosi konzílium úgy döntött, hogy műtétre van szükségem, melyre már holnap reggel 7.00 órakor sort is kerítünk. Dr. Tim Dicke kézspecialista végzi majd az operációt az Indiana Orthopaedic Hospital-ban. Egy un. Herbert-csavarral rögzíti majd a törött csontot. Ezt követően kapok egy gipszet, amit a japán verseny előtt csütörtökön dr.Costa vesz le és folytatja a kezelést. Bízom abban, hogy gyorsan rendbe jön a kezem és Motegiben már nem fog hátráltatni.