Az időmérőn kiválóan teljesített Talma, hiszen mindkét nap pole pozíciós időt futott, így az első rajtkockából vághatott neki a 27 körös távnak. A rajt rettenetesen sikerült és eléggé hátracsúszott, ám szerencsére hamar összekapta magát és felzárkózott az élbolyhoz. Időközben Bradley Smith próbált elszakadni a többiektől, ám először a remekül hajrázó Di Meglio érte utol, majd Stefan Bradl és Talma is megelőzte az angol ifjoncot. A végére a helyi szurkolók egy kis löketet adtak Bradl-nak így sajnos Gábornak nem sikerült megelőzni őt, ám a dobogós helyét meg tudta védeni Smith-el szemben és ismét a pódiumon láthattuk honfitársunkat.

„Egy rossz rajt után visszaestem a 12. helyre, de sikerült nagyon gyorsan felzárkóznom. 8-10 körrel a verseny vége előtt elkezdett szemerkélni az eső, majd az utolsó 4-5 körben már nagyon csúszkáltunk a pályán, azt hittem le is intik majd a futamot, de nem. Mindent megpróbáltam, de a végén már alig éreztem a motor és a tempó nem csökkent. Elégedett vagyok a 3. hellyel, sajnos nem tudtam volna megelőzni Stefan Bradl-t, most ő volt a gyorsabb. A dobogóval az összetettben is dobogós helyen állok, így fontos 3. hely volt ez a mai a hosszú szünet előtt. Egyre jobban összeáll a motorom, jó úton haladunk és még messze nincs vége az idei szezonnak.”

A pontversenyben Di Meglio tovább növelte előnyét, míg Gábor felzárkózott a 3. helyre. A pontverseny állása:

1 Mike DI MEGLIO FRA Ajo Motorsport 166

2 Simone CORSI ITA Jack & Jones WRB 136

3 TALMÁCSI Gábor HUN Bancaja Aspar Team 109

4 Stefan BRADL GER Grizzly Gas Kiefer Racing 101

Már a 125-ösök versenyén is szemerkélt az eső, a 250-es kategória futamára aztán rendesen rákezdett, így a pilóták esőgumival vágtak neki a 29 körnek. Simoncelli rajt cél győzelmet aratott, míg a Team Toth pilótája Hector Barbera másodikként hozta be az Apriliát.

„A rajt után még nem volt meg a ritmusom. Nehéz volt az irányváltás és sokat csúszkáltam. Ahogy egyre jobban fogyott a benzin, minden sokkal jobban ment. Sajnálom, hogy az elején nem tudtam elmenni Simoncellivel, főleg, hogy a reggeli bemelegítést én nyertem meg. A csapatom nagyon jó munkát végzett és igazán szeretném már, ha végre a csapatfőnököm is feljöhetne a dobogóra átvenni a győzelemért járó kupát. Mindenesetre jó ez az eredmény és fontos pontokat gyűjtöttünk, így jelenleg csupán egy pontra vagyok lemaradva az összetett negyedik helytől. Most a nyári szünet alatt pihenünk egy nagyot és Brnóban remélem, hogy már Imre is ott lehet velem a dobogó legfelső fokán.”

Tóth Imre a 17. helyen zárta a futamot, mögötte pedig szabadkártyásként Győrfi Alen ért célba. „Nagyon boldog vagyok, hogy esett az eső.” - nyilatkozta Alen. „Kár, hogy az elején nem tudtam rögtön azokat a köröket menni, ami a futam felétől kezdve már könnyedén ment, mert akkor közelebb lopózhattam volna még talán egy-két helyet a legjobb 15-höz. Persze nem elégedetlenkedem, hiszen háromszor dobott meg úgy a motor, hogy alig hittem el, hogy sikerült kivédenem a bukást. Praditával egyébként keményet meccseltünk. Először a célegyenesben rámhúzta a kormányt, de aztán sikerült elég komoly időt rávernem a végéig. Összességében nagyon örülök, hogy így alakult ez a hétvége. A csapatommal remekül dolgoztunk és a végén még arra is tudtam figyelni, hogy a magyaroknak füstöljek egy kis gumit. Most két hét múlva EB futam lesz Svédországban, aztán pedig remélem, hogy készülhetek a következő világbajnoki versenyemre, ha ismét megkapom a szabadkártyát.”

A MotoGP kategória futama szintén esőben zajlott. Pedrosa óriási előnyre tett szert pár kör alatt, ám a rohanásnak egy célegyenes végi hasalás lett a vége, így Stonernek adta át az elsőséget. Az ausztrál hiba nélkül motorozta végig a maratoni futamot, mögötte Rossi majd az esőmenő Vermuelen értek célba. A pontversenyben Rossi átvette a vezetést, Stoner pedig mindössze 4 pontra van lemaradva Pedrosától. A pontverseny állása: