A verseny száraz időben kezdődött és Talma szépen tartotta magát a dobogós helyeken. Nem sokkal a vége előtt eső miatt félbe kellett szakítani a futamot, bár a szervezők arra bazíroztak, hogy a versenyzőknek sikerül teljesíteni a verseny két harmadát, ami 1 kör híján sikerült is. Így utólag azt mondjuk, bár így lett volna, hiszen Talma ekkor a 4. helyen állt. A gumicserék után megkezdődött az 5 körös rohanás, ami Talmának jól indult, hiszen rutinos esőmenőként rögtön az élre állt. Sajnos a célegyenes ráfordítóban kicsit sok volt a tempó és a Talma a sóderágyban landolt, és bár kezdett felkapaszkodni az idő kevés volt ahhoz, hogy feljöjjön a pontszerző helyekre. A versenyt Dimeglio nyerte, így a pontversenyben átvette a vezetést. Gábor lemaradása tovább nőtt, immár 42 pontos hátrányt kell ledolgoznia.

A 250-esek futama még vizes aszfalton kezdődött, de az eső elállt és a pálya szépen kezdett felszáradni. Debon óriási előnyt kovácsolt össze már az elején, amit a végéig meg tudott tartani és fölényesen nyerte a futamot. Mögötte hatalmas csata folyt a további helyekért amit Simoncelli nyert Pasinivel szemben. A pontversenyt továbbra is Kallio vezeti 93 ponttal, mögötte a kategória újonc Pasini 77 ponttal áll a második helyen.

A motogp pilótáit kissé megviccelte az időjárás, hiszen a futam alatt eleredt az eső, de csak annyira, hogy kissé megnedvesítse a már száraz aszfaltot. Az elején úgy tűnt, hogy Stoner magára talált, de aztán jött a Doktor és óriási tempót diktálva hatalmas előnyt kovácsolt össze. Meglepetésre a sérült lábbal motorozó Lorenzo felverekedte magát a második helyig, harmadikként pedig a szintén Yamahával versenyző Edwards ért célba. Rossi ezzel pályafutása 90. futamgyőzelmét aratta, ráadásul átvette a vezetést a pontversenyben.