Talmácsi Gábor Assenben futamgyőzelmet aratott, utolérve ezzel a szintén 100 pontos Pasinit.

A szezon eddigi legizgalmasabb versenyét izgulhattuk végig szombaton, ahol a 125-ös pilóták mindent megtettek a nézők szórakoztatása érdekében. A rajt után a kialakult 8-as élboly hajmeresztő előzéseket mutatott be, mígnem 4 körrel a vége előtt Talma csapattársa Kallio elmért egy gyors balost, és a sóderban találta magát. Az utolsó kört Talmácsi Gábor a 4. helyen kezdte meg és bravúros előzéseket bemutatva az élre állt. Simoncelli és Luthi próbáltak rátapadni, ám Luthi kiütötte Simoncelli alól a motort és mindketten a kavicságyban kötöttek ki, és Talma megnyerte a futamot.

"Nagyon örülök a második győzelmemnek! Nagyon nehéz volt, nagyon nagy volt az élboly, de végig ott tudtam menni az elején. Az utolsó körben a pálya kétharmadánál a hátsó kanyarban, - miután sikerült megelőzni Simonchellit,- kicsit befékeztem a bolyt, hogy blokkoljam őket, majd az utolsó sikánt igen szűken próbáltam venni, hogy nehogy megelőzzön valaki, és nyertem. Most már a vb-pontverseny élén állok, úgyhogy a jövő nagyon biztatónak ígérkezik. Köszönöm a csapatnak, hogy ilyen jó gépet készítettek nekem." – nyilatkozta Talma a futam után.

Másik honfitársunk Tóth Imi a 25. helyen fejezte be a futamot, míg a 250-ben versenyző Rizmayer Gábor szintén 25. lett.

A királykategóriában nem születtek nagy meglepetések. Rossi magabiztosan győzött, bár Melandri egy darabig képes volt szorongatni, míg a dobogó 3. fokára a szintén Yamahás Edwards állhatott.

Talma nap az Euro-ringen július 2-án:

9:30-tól 10:00-ig vendégek fogadása.

10:00-11:30 sajtótájékoztató, videoklipp vetítés, talk show

11:30- tól bér Go-kartozási lehetőség.

12:00-tól Talma KTM bemutató, motoros bemutató

13:00-tól, 14:00-ig ingyenes motorozás az Euro-Ringen az első száz regisztrált motoros között.

Regisztráció talmanapok@talma.hu. (Regisztráció: név, cím, telefonszám, motormárka)

14:15-től 18:00-ig, a száz regisztrált motoros utáni regisztráltaknak motorozási lehetőség, melynek ára 5.000 forint/fő.

A szerencsés első 100 regisztrált közül három kisorsolt személy, élménymotorozáson vehet részt Talmácsi Gábor mögött a KTM Superduke-on.

A pályán csak teljes motoros felszerelésben lehet motorozni. (Bőrruha, sisak, kesztyű, csizma, protektorok.)