Bár a győzelemre nem mi vagyunk a legesélyesebbek, a magyar brigád mégis óriási erőbedobással készül a versenyre, hiszen nagy megtiszteltetés a világ legjobbjaival egy mezőnyben húzni a gázt.

Team Hungary MX of Nations 2013

A srácok számára már az is felérne egy világbajnoki címmel, ha a szombati futamokon sikerülne a legjobb húsz nemzet közé kvalifikálniuk magukat, hiszen ezzel bejutnának az A-döntőbe, ami a Nemzetek Krossza történetében korábban még sohasem sikerült a magyar válogatottnak - a mostani trióval viszont megvan rá az esély!

A magyar alakulatot a szíve, a sport iránt tanúsított alázata, valamint nem utolsó sorban a rajongók szeretete és támogatása fogja repíteni a pályán, szó szerint: a csapat költségvetésébe ugyanis ti, a szurkolók is beszálltatok, hogy kedvenceiteket a világ legjobbjai ellen láthassátok küzdeni. A Team Hungary még pár napig, szeptember 26-ig várja adományaitokat a következő bankszámlára: MKB BANK 10300002-87201267-11103281, átutaláskor a közlemény rovatban mindenképpen tüntessétek fel neveteket és levelezési címeteket, ugyanis a Team Hungary az adományozók számára értékes ereklyéket küld támogatásuk függvényében, erről bővebben az mxonline.hu cikkében olvashattok.

A magyar csapat:

Németh Kornél #82 - MX1-es kategória

Kornél a legtapasztaltabb csapattag, számára ez lesz a hatodik MX of Nations, amin részt vehet. Legeredményesebb versenye a 2006-os volt, ahol nagy előnnyel nyerte meg a B-finálét. Világszerte ismerik a nevét, sokáig állandó tagja volt az MX1-es világbajnokságnak, második helyezést szerzett 2010-ben a kanadai motokrossz bajnokságban, tavaly pedig az év újonca volt a szuperenduro világbajnokságon. Harminc éves kora ellenére még mindig jó versenytempóra képes, melyet az ADAC MX Masters sorozaton is bizonyított. Idén 18. nemzeti bajnoki címét nyerte meg itthon.

Firtosvári Gábor #83 - MX2-es kategória

Gábor, becenevén Kacsa most debütál a nemzeti alakulatban, ez lesz pályafutása első felnőtt válogatottsága. A 18 esztendős tehetség a minicrossban Európa elitjéhez tartozott, a felnőtt kategóriákban az EB pontszerzésig jutott. 2013-ban minden korábbinál versenyképesebb tempót mutatott a nemzeti bajnokságban. Szvoboda Bencével végig vállvetve harcoltak az MX2-es bajnoki címért, végül Kacsa a második lett Bence mögött. 2013-ban a cseh nemzeti bajnokságban is bizonyította tehetségét. A csapat MX2-es posztjára egyébként Hugyecz Erik is sokáig esélyes volt, ő azonban egy sérülés miatt nem tudta vállalni a megmérettetést, így a döntést a szakág helyett az élet hozta meg.

Szvoboda Bence #84 - Open kategória

Bence a legígéretesebb tehetsége a magyar motokrossznak. 21 éves kora ellenére már a hetedik nemzeti bajnoki címét szerezte meg a magyar I. osztályú bajnokságban. 2013-ban az ADAC MX Masters kategóriában, valamint a nemzetközi cseh MX2-es bajnokságban húzta a gázt. Utóbbiban még esélyes a bajnoki címre, egy pont a lemaradása a francia Boris Maillard mögött. Pályafutása legnagyobb sikerét pont Teutschenthalban érte el, 2011-ben itt szerezte meg első MX2-es világbajnoki pontjait. A Team Hungary-ban ez lesz a második fellépése, első csapatvébéje 2009-ben volt. Azóta sérülések miatt nem tudott a válogatott rendelkezésére állni, de idén ereje teljében meg szeretné magát mutatni a világnak.

A világ pedig érdeklődve figyel! Soha ekkora érdeklődés nem övezte még a magyar MXoN alakulatot, mint az idén: a legrangosabb amerikai, angol, német, stb. motokrosszos weboldalak mind elismerően írtak „nations-ös” fiainkról az elmúlt napokban. A vébé hivatalos online tévécsatornáján, az mx-life.tv oldalon egy 10-15 euró értékű hétvégi előfizetéssel élőben is nyomon követhetitek az MX of Nations alakulását, vagy keressétek fel a motocrossmx1.com-ot a legfrissebb eredményekért, illetve olvassátok a csapattal kiutazó magyar sajtósok folyamatos élmény- és eredmény beszámolóit az mxonline.hu-n!