A Tomracing Motorsport Team 22 éves versenyzője új kategóriájában idei legjobb teljesítményét nyújtotta: mindkét időmérőt megnyerte a Pannoniaringen, és amíg az első futamon csak 19 ezreddel (!) szorult a második helyre, addig a második versenyt fölényesen – több mint 14 másodperccel – megnyerte. Adrián ezzel mind a magyar, mind az IMRC nemzetközi bajnokságban bejelentkezett az összetett első helyéért...

gyutai adrian

Adrián 2013-ban már egy géposztállyal feljebb, a Superstock 600-ban folytatta szereplését az Alpok Adria Sorozatban. A 22 éves paksi motoros – aki a nemzetközi mezőnyben az összetett harmadik helyén várja a folytatást – ezen a hétvégén a magyar bajnoki pontokért szállt harcba, és élete legjobb teljesítményét nyújtva megszerezte első futamgyőzelmét a hatszázasok között.

A pokoli hőség mindkét nap rendkívül sokat kivett a versenyzőkből. A Tomracing Motorsport Team tehetsége már szombaton, az időmérőn jelezte vetélytársainak, ezúttal mindenképpen a győzelemért akar harcolni. A Superstock 600 időmérőjét megnyerve a futamon öldöklő, ugyanakkor szemre is gyönyörű csatát vívott a korábbi vb-induló Magda Attilával, s a végén mindössze 19 ezredmásodperc döntött Magda javára.

Vasárnap azután a kvalifikációs edzésen ismét a kategóriája leggyorsabbja volt, ám a rajtot ismét Magda kapta el jobban. A 22 éves paksi versenyző azonban méterről méterre dolgozta le a hátrányát, de ezúttal elmaradt a nagy csata kettejük között, ugyanis Magda a harmadik körben bukott, így Adriánnak csak egy feladata maradt, épségben behozni a motort a célba, és a nemzetközi – IMRC – és a hazai bajnokságban pályafutása első futamgyőzelmét megszerezni a hatszázasok között. A Tomracing Motorsport Team élversenyzője még így is több mint 14 másodpercet vert a másodikra, és nagy fölénnyel nyerte meg a versenyt. Ezzel Adrián három második és egy harmadik pozíció után megszerezte első győzelmét, amivel mind a nemzetközi, mind pedig a magyar bajnokság egyik esélyesévé lépett elő.

„Elmondhatatlanul boldog vagyok, fantasztikus volt végre az új kategóriámban is a dobogó legfelső fokán állni - nyilatkozta a 22 éves paksi motoros első diadalát követően. Ez a siker a csapat sikere, hiszen nélkülük nem érhettem volna el ezt az eredményt. Főszerelőm, Bájó és édesapám hibátlan motort biztosított a számomra, és a Honda nagyon jól működött ebben a pokoli hőségben. Eddigi pályafutásom legnagyobb csatáját vívtam Attilával szombaton, akitől ugyanitt az Alpok-Adria versenyeken tavasszal még időmérőn két és fél másodpercre voltam, a futamon pedig 15 másodpercet kaptam, míg most az időmérőkön már mindkétszer legyőztem, és a futamon mindössze 19 ezred volt közöttünk a különbség. Kettőnk sportszerű csatájából rengeteget tanultam ismét, és nagyon sajnálom, hogy vasárnap éppen akkor bukott, amikor odaértem mögé, és újra csatázhattunk volna. Onnantól kezdve csak arra törekedtem, hogy épségben behozzam a motort a célba. Ezzel a futamgyőzelemmel mindkét bajnokságban megvan az esélyem arra, hogy megnyerjem az összetettet, amiről az év első felében álmodni sem mertem volna. Egy dolgot viszont nagyon remélek, hogy a jelenleg a csapatával vitában álló, és ezért nem induló Chrobák Jani minél hamarabb visszatérhet közénk, mert a mezőny vele lenne igazán teljes” – fogalmazott a győztes futam után Gyutai Adrián.