Tóth Imre eddigi legjobb szereplésével 10-ként ért célba az asseni TT-n, s ezzel 6 világbajnoki pontot gyűjtött.

Imre a 10. helyről vágott neki a 17 körös távnak, a verseny közben Pasinival viaskodtak ezért a pozícióért, Imi végül 6 tizeddel hamarabb gurult át a célon megszerezve ezzel az áhított pontszerző helyek egyikét.

Talma sajnos a második időmérőn az 5. körben 200-al elesett, s bár nagyobb baja nem esett, a 28. helyen zárta a kvalifikációt. Szokásához híven egy jó rajt után, már az első körben jelentősen előre lépett. A futam egésze folyamán küzdött, hogy meglegyen legalább az 1 vb pontot jelentő 15. hely, de - ha egy hajszállal is - lemaradt róla, és 17-ként ért célba.

A verseny után Talma azt mondta, hogy nem túl boldog, de egyátalán nincs elkenődve.

Kihozott mindent a motorból és saját magából is, ami most ennyire volt elég. Az utolsó körben sikerült 2 versenyzőt is megelőznie, amivel végül a - 29. helyről rajtolva - a 17. helyen zárt.

A GP nem mindennapi küzdelmet hozott Gibernau és Rossi között. Mint ismeretes, Rossi száraz versenyt szeretett volna, hogy Yamahája ne kelrüljön hátrányba a vizes pályán, és ki tudja használni a motor jó kanyarodási tulajdonságait, ehhez képest Gibernau az utolsó körig tudta tartani vezető pozícóját, mígnem Rossi egy agresszív előzés után az élre tört, kizökkentve ezzel Sete-t, és sorozatban harmadszor az élen végzett.

"A rajt után elég könnyen Sete mögött tudtam maradni, de miután a gumim elkezdett csúszkálni, ez már nem volt olyan könnyű." - nyilatkozta Rossi. "Volt néhány pont, ahol gyorsabb voltam, és ez nagyszerű csatározást eredményezett. Egy kevés időt veszítettem Barros miatt, és 2-3 körrel a vége előtt a hoszzú egyenesben hibáztam, mert a lábam lecsúszott a lábtartóról és Sete kicsit meglépett. Összekaptam magam és az utolsó kör előtt nagyon jó időt mentem, és kemény kifékezős csatát vívtunk Setével. Miután sikerült megfognom, a következő kanyarban a gumim jobbára elvesztette a tapadását és azt hittem megfekszem."..."Úgy gondolom Sete kicsit mérges a végeredmény miatt, mindenesetre nagyszerű csata volt kettőnk között." Hogy Sete mérges volt nem kétség, hiszen a verseny után a következőket mondta szomorú ábrázattal: "Rossi egy nagyszerű versenyző."..."Egyebet nem tudok mondani."

Egyébként a pálya gyorsaságát bizonyítandó, hogy Rossi új pályacsúcsot állított fel 1:59.472-vel, ami - ha figyelembe vesszük a 6,027 km-es távot - iszonyatos tempót feltételez - egész pontosan 179.876 km/h-ás átlagsebességet.

A következő futamra a hét végén kerül sor Rióban, ahol tavaly Talma 4-ként végzett, és remeljük idén is hasonló jó eredménnyel lepnek meg minket honfitársaink.