Igazi tömegsportrendezvénnyé nőtte ki magát a negyvenéves jubileumot megért, háromórás Le Touquet Enduropale terepverseny, ahol immáron ezernél is több induló, valamint legalább kétszázezer (!) néző volt kíváncsi az idei viadalra.

Ezer motoros még egy találkozót is kitenne... A francia tengerparti futam évről-évre nagy népszerűségnek örvend

A motorosok dolgát tovább nehezíti, hogy a mély, süppedős homokban olyan pilóták is rajthoz állnak, akik vajmi kevés tapasztalattal rendelkeznek ilyen terepen. Így aztán a profiknak nem csak a veszélyes részeket, de az elakadt, tucatnyi versenyzőtársat is egyfajta akadályként kell kezelnie, ami megnehezíti az egyenletes, gyors körök teljesítését.

touquet-enduropale-verseny-4216
Marc Chochois és az energia-szolgáltató által szponzorált Zero FX

Valódi mérföldkőnek számít az idei futam, ugyanis a verseny történetében először egy elektromos hajtású gép is teljesítette a távot. Jóllehet, korábban is voltak már ilyen kísérletek, de ez az első alkalom, amikor valaki sikeresen teljesítette is a távot. A 23 éves Marc Chochois, akinek azért volt némi tapasztalata az MX világában, ezúttal egy Zero FX nyergében vágott neki a viadalnak. A szériaállapotú motort plusz akkumulátorral és némi védelemmel erősítette meg, s erőfeszítései nem is voltak hiábavalók, mert a nagyjából 1100 indulóból végül az 552. helyen intették le.