A MotoGP új szereplői elfoglalták helyüket a Ricardo Tormo aszfaltcsíkján, és megkezdhették az összeszokást a technikával. Persze az újoncok között is voltak, akik némi előnnyel indultak. Így Espargaro, aki teljesített már futamokat a Pramac Ducati nyergében, vagy épp Ben Spies, aki két napja mutatkozott be hetedik helyével a sorozatban. Aoyama, Barbera, Bautista, és Simoncelli a kategória újoncai, míg Melandri csapatot váltott, a Gresini Hondánál fogja végigversenyezni a következő idényt. ( Aoyama motorját érdemes megnézni: Scot Honda Racing. Pedig az előzetes hírek szerint, a Daniel Epp féle, Emmi Cafe Latte csapat fogja alkalmazni jövőre, egy hasonló motoron… )

Aoyama MotoGP

Mindenesetre az időeredmények igazolták az eddigi erőviszonyokat, az első napon Stoner-Lorenzo-Rossi végzett a képzeletbeli dobogón, Spies hatodik, Melandri a tízben.

Az időjárás egyébként nem volt kegyes a versenyzőkhöz, ami a legjobb időkön is meglátszott, hiszen Stoner közel fél másodperccel maradt el szombati, pole-t érő körétől.

A bemutatkozó négyes az utolsó helyeket foglalta el a nap végén, Simoncelli, Bautista, Barbera, Aoyama sorrendben.

A második nap, már lényegesen kedvezőbb körülmények között róhatták a köröket, és ennek, valamint a legújabb fejlesztéseknek köszönhetően az időeredmények is jelentősen javultak. A nap győztese, Jorge Lorenzo lett 1.31.939 –es idejével, mögötte Stoner és Rossi. A nap meglepetése, hogy az amerikai Ben Spies végzett a negyedik helyen, ami már előrevetíti, mekkora csaták is várhatóak jövőre a kategóriában. Magyar szempontból érdekesnek tűnhet, hogy a 250-es világbajnok Aoyama, Gábor Scot Hondájával mindössze három és fél másodpercre tudta megközelíteni az élen állókat, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ő kikapcsolt elektronikával versenyzett, hogy a gépet minél alaposabban megismerhesse. Az élmezőnyben ezalatt már a 2010-es technikát élesítették, a Ducati például egy teljesen új motorblokkot, a Yamaha a következő szezonra kifejlesztett vázat, mindezt kiegészítve a Bridgestone pedig, az eddigiektől nagyban eltérő keverékű abroncsot hozott el Valenciába. Persze a pályán kívül is zajlott az élet, elég ha Rossi nagy port kavaró hétfői nyilatkozatára gondolunk. Az olasz kijelentette, ha 2011-ben is Lorenzo lesz a csapattársa, akkor feláll, és a Ducatinál folytatja. Elmondása szerint megelégelték, hogy ő és Jeremy Burgess a motor fejlesztésén dolgozik egész évben, míg spanyol csapattársa csak ’lefölözi’ ennek eredményeit. Szintén a GP-vel kapcsolatos hír, hogy a Scot Honda kivonul a királykategóriából, mivel San Marino nem tudta előteremteni, a DeAngelis indulásához szükséges összeget. Így várhatóan ő is a Moto2-ben folytatja, de egyes hírek az Aprilia Superbike alakulatával is szóba hozták a nevét. Néhány Moto2 alakulat is jelen volt Valenciában, de az ideiglenes motorblokk miatt kevesen mentek mért köröket, inkább a váz- és futómű beállításokat próbálták minél többet vizsgálni. Jellemzően 1.37-1.38-as időket futottak, ami a jelenlegi 250-es kategória középmezőnyének felel meg.

Szerda délelőtt véget ért a három napos teszt, (a yamahások távolmaradásával Stoner simán nyerte a napot, Pedrosa és Hayden előtt) viszont az újoncok kapnak plusz lehetőséget a gyakorlásra. A Suzuki jövő héten Estorilban lesz jelen, a többiek pedig várhatóan decemberben, Malajziában vehetnek részt egy újabb három napos tréningen.