A szkeptikusok máris úgy írnak a hétvégi, mugellói futamról, mint Valentino Rossi utolsó „hazai” versenye. Tény, hogy nem remekel a Doctor, sőt kifejezetten rosszul szerepel idén – 19. helyen áll (!) a vb-tabellán, amire még aligha volt példa hosszú karrierje során.

Visszavonul Rossi vagy sem?

Még csak a technikára sem fogható az eredménytelenség, hiszen csapattársa, Morbidelli dobogóra állt a spanyol futamon.

visszavonul-valentino-rossi
Sajnos hazai környezetben sem remekel a Doctor... Jelenleg 17. helyen áll az első mugellói edzés után, lemaradása csaknem két másodperc az élen álló Vinales mögött, és Morbidellitől is több mint egy másodpercet kapott

Rossi visszavonulása mellett szól az is, hogy saját alakulatának nagy szüksége lesz rá csapatvezetőként, főként, hogy még az sem tisztázott, hogy 2022-ben Ducati vagy Yamaha motorokra kerül majd a jól ismert VR46-logó. Persze megkérdezték a vetélytársakat is, hogy mit gondolnak a Doctor helyzetéről, élen Marc Marquezzel.

Csodálatra méltó a hozzáállása, főként azok után, amit elért, és lenyűgöző, hogy még mindig versenyezni akar. Ugyanakkor nagyon más a mentalitásunk, hiszen ha én nem harcolhatok a győzelemért, akkor inkább abbahagyom. Nem arra születtem, hogy a 15. helyen szenvedjek

– szögezte Marquez, amikor Rossiról faggatták.

Persze az olasz rajongók máris azzal ostorozzák a hondást, hogy térjünk vissza erre év végén, és nézzük meg, hogy hányszor nyert 2021-ben! Nem mintha teljesen jogos lenne a kritika Marquez sérülése és egyéves kihagyása után, de a rajongók már csak ilyenek...

Szinte hihetetlen, hogy már negyed évszázada láthatjuk a Doctort a világbajnokságon

Eközben Rossi a GPOne-nak adott interjút, amiből sok nyitott kérdésre választ kaptunk.

Szeretnénk, ha mindenki számára a legjobb döntést hoznánk, amikor kiválasztjuk a VR46 motorjait. Jómagam a Yamahára voksolnék, de Domenicali, Dall'Igna és Ciabatti kifejezetten lelkes az Akadémiával kapcsolatban, ráadásul Pecco és Luca már most is Ducatival versenyez. Nem titok, hogy a taljánok főhadiszállásán, Borgo Panigaléban nagyra értékelik a fiatalokkal végzett munkánkat. Egy biztos, hogy akár Ducati, akár Yamaha, remek csapat lesz! – válaszolta Rossi.

Sok hát a nyitott kérdés, de a jelenleg az tűnik a legesélyesebb forgatókönyvnek, hogy jövőre már csapatfőnökként láthatjuk Rossit, hogy saját sikerei után az ifjú VR46-pilótákat segítse győzelemre. Akárhogy is, a hírek szerint legkésőbb a nyári szünetben, azaz a holland és osztrák futam között születhet meg a döntés, ami lezárhatja a Doctor 25 éves világbajnoki pályafutását.