Az átlagos tesztekkel ellentétben a Master Bike teszt, melyet a spanyol Motociclismo magazin rendez, egy olyan nemzetközi megmérettetés, melyre a világ számos pontjáról érkeznek újságírók és újságok.

Az idei eseményt május 15-19. között tartották a catalunyai pályán Barcelonában. 19 országból, 15 újság küldött szerkesztőket és pilótákat, hogy 13 különböző motort teszteljenek. Az újságok összesen 2 millió példányszámban jelennek meg a világon, így a cikk eladásra gyakorolt hatása igen meghatározó. A magazinok több mint fele a Master Bike cikknek köszönhetően 10-30%-kal növeli eladásait: még több motorrajongót érve el ez által.

A Kawasaki számára kivételesen sikeres volt a rendezvény: Kawasaki motorok nyerték a Supersport és az Open Class osztályokat, valamint a Master Bike Final-t. A fantasztikus eredményt kemény munkának köszönhetjük, a KMDE (Németo.) és a KMFR (Franciao.) kollegái külön említést érdemelnek, ők készítették elő a tesztmotorokat, műszaki segítséget nyújtottak a helyszínen, és beállították a Ninja ZX-10R és a Ninja ZX-636R futóművét. A műszaki hátteret a KME (Európa) biztosította

- Yamaha YZF-R1

Az egyes osztályok győztesének megállapítása a következő módon történik: leggyorsabb köridő (40%), a motor, amin az egyes pilóták a leggyorsabb körüket elérték (40%), pilóta értékelése (20%). A 3 osztály győztesei jutottak a döntőbe, ahol a 6. leggyorsabb pilóta tesztelte őket. A leggyorsabb köridőt futott gépet választják a �Master Bike�-nak.