Végre elérkezett a pillanat, amire már nagyon sokan vártak.

Első ízben látogatott a Gyorsasági Motoros Világbajnokság Kínába, hogy ne csak a Forma 1-es pilóták kiváltsága legyen ezen az aszfaltcsíkon hasítani. Persze nem csak a pálya volt újdonság a versenyzőknek, hanem az ellátás is. A csapatokat minden box mögött saját kis ház fogadta, amiben a jakuzzitól kezdve a plazma TV-ig minden megtalálható.

Talmácsi Gábor már az időmérőkön jó formában volt, hiszen az első sorba kvalifikálta magát mindkét napon.

A felhőszakadás miatt fél órás késéssel kezdődött a verseny, amin Talma kitűnő formáját hozta, és okosan motorozva végül 3-ként intették le. Több mint 2 évtizede nem állt magyar pilóta a világbajnoki pódiumon, így méltán lehetünk büszkék Gáborra. „Most, hogy megízleletem milyen fantasztikus érzés a dobogón állni, minden versenyen ott szeretnék lenni!” – nyilatkozta boldogan Talma a verseny után.

Tóth Imiéknek sajnos nem alakult ilyen szépen a hétvége, ugyanis az első edzésnapon a limitet sem tudták megfutni. A 2. időmérőn aztán javított a csapat, és rajthoz állhattak, ám a reggeli melegítő edzésen Imi csapattársa Vincent Braillard olyan szerencsétlenül esett, hogy kis híján amputálni kellett a kis lábujját. A baleset miatt Imi egyedül vágott neki a futamnak, ám a csapat kálváriája folytatódott. A sisakja annyira bepárásodott, hogy kétszer is be kellett jönnie a boxba ‘törlésre’. Nem csak a Team Toth Hungary küzdött a Nolan sisakokkal. Julian Simon is ezért nem tudta tartani az iramot, míg Stoner is hasonló problémák miatt nyitogatta a sisakját az egyenesekben. 250-ben Pedrosa szopott emiatt, míg a GP-ben Melandri Dovizioso sisakjában volt kénytelen motorozni. Hamarosan jönnek tehát az intelligens Nolan sisakok, melyek a páratartalomtól függően keringetik a levegőt a sisak belsejében, sőt havazás esetén jégoldót spriccelnek a rostélyra, valamint a fülek megfelelő fűtéséről is gondoskodnak.

250-ben ismét szoríthattunk Rizmayer Gáborért aki végül a 19. helyen futott be, míg a futamot az ausztrál Casey Stoner nyerte.

A MotoGP nagy izgalmakkal kecsegtetett, ugyanis egy esős futamon általában előtérbe kerülnek az amúgy gyengébb motorral versenyző pilóták. Kenny Roberts és Suzukija jól muzsikált a rajt után, ám az ifjú amerikai nem sokáig örülhetett, ugyanis 5 kör után motorhiba miatt kénytelen volt kiállni. Jól jött Alex Hoffmann 2 héttel ezelőtti fekvőtámasz gyakorlata Olivier Jacque-nak. A német pilótát helyettesítő Jacque fantasztikus teljesítményt nyújtva a szenzációs 2. helyre hozta be ZX-RR Kawasakit. A gyár ezzel eddigi legjobb eredményét érte el. “Ez csodálatos, jobb, mint egy világbajnoki cím.” – kezdete mondandóját Jacque. „Mikor csütörtökön megérkeztem, úgy gondoltam, hogy hajszál vagyok a levesben, de mára úgy éreztem magam, mint hal a vízben.” – fűzte hozzá a francia. A győzelmet ismét a Doktor szerezte meg, míg a 3. helyet Marco Melandri marta el a rossz gumit választó Sete Gibernau elől. A pontversenyben így Melandri feljött a 2. helyre, míg Rossi 25 pontos előnnyel továbbra is vezet.

A következő futamra május 15-én kerül sor a franciaországi Le-Mans-ban.