Vallelungában rendezték a Női Európa Kupa első fordulóját, ahol Magyarországot Sövegjártó Petra képviselte.

Két kategóriában (600 és 1000 Stock) értékeltek minket, de együtt futottunk minden edzést és a versenyt is. Az kvalifikációk folyamán a 11. rajtkockát szereztem meg, ami a kategóriámban (600 Stock) a negyedik helyezést jelentette. Az időeredmények alapján esélyem volt a harmadik helyre, hisz a második időmérőn ténylegesen a harmadik leggyorsabb hatszázas voltam, de az első két lány lényegesen gyorsabb volt nálam. Ez nem volt meglepő, mert Politáról (Ő futotta a legjobb időt, később a versenyt is megnyerte) tudtam, hogy a Superstock EB állandó résztvevője, Monzában 17. lett (ott, ahol Talmácsi Gergő 19.).

A versenyt kétszer rajtoltatták el, mivel a pálya két szakaszán is bukás történt. A második rajtnál a 14. helyen jöttem, majd a táv felénél feljöttem tizenegyediknek. A 25-ös rajtszámú szintén 600-as kategóriában induló olasz lány ugyanúgy haladt előre, mint én, mindig egy hellyel előttem motorozva. Amikor utolértem, és sikerült megelőznöm, azon nyomban visszaerőszakolta magát. A kategóriánk harmadik helyén motorozó francia Jean már jócskán elhúzott, ezért az utolsó körre koncentráltam, hogy én legyek a negyedik 600-as. Az előzést sikerült végrehajtanom, és én fordultam negyedikként a célegyenesre, de ekkor túlforgattam a motort. A gép ledadogott, ami elég volt ahhoz, hogy Romaniello 36 ezreddel megelőzzön. Ezt a hibámat, talán annak a számlájára írhatom, hogy ez volt életem második négyütemű versenye, de nem ez a lényeg. Most készülök Rijekába az Alpok-Adria Kupára, ezt követően pedig a Női Európa Kupa következő futamára, ahol szeretnék előrébb végezni.