Szenzációs motorozást produkálva Talma megszerezte idei harmadik győzelmét a katari futamon.

A Red-Bull KTM két pilótája, Mika Kallio és Talmácsi Gábor már a rajt után elnyúltak a többiektől, és előnyüket fokozatosan növelték egészen a verseny végéig. Kallio az egész futamon elöl motorozott, ám Talma a cél előtti métereken szélárnyékból megelőzte, és csupán centiméterekkel haladt át hamarabb a célvonalon. Az eset szemmel láthatóan meglepte mind Kalliot, mind pedig a csapatot, hiszen méltán remélték, hogy a győzelemért járó 25 pontot a finn pilóta fogja besöpörni.

“Nem igazán vagyok boldog” - kezdte mondandóját Harald Bartol csapatfőnök. “Nem volt túl okos húzás Gábortól az előzés, akár a VB címbe is kerülhet ez a végelszámolásnál. A futam előtt beszéltem Gáborral és Juliannal, és tisztáztam velük, hogy ha Mikával az élen motoroznak, segíteni kell őt, de Gábor nem ezt tette.”

“A probléma az volt, hogy nem tudtam, hogy az utolsó körben vagyunk.” - védekezett Talma az eset kapcsán. “A boxnál felmutatott táblán jól mutatták a hátralevő köröket, de a céltornyon hibásan jelezték azokat. Azt hittem van még egy köröm. Versenyző vagyok, közel voltam Kalliohoz, ráadásul szélárnyék is volt, így kissé gyorsabb voltam az egyenesben. A kockás zászló hirtelen jött, és nem esett le, hogy ez a befutó.” - fűzte hozzá Gábor.

A fentiekből látszik, hogy a KTM-nél nem kapott dicséretet honfitársunk, ám minket, ez cseppet sem érdekel. A magyar himnusz harmadszor csendült fel az idei szezonban, és három futamgyőzelmet csak Kallio és Lüthi produkált idén, ráadásul Kallio átvette a pontversenyben a vezetést, bár a 7 helyett csak 2 pont az előnye.

250-ben Casey Stoner nagyszerűem motorozott, míg Pedrosát Dovizioso lepte meg az utolsó métereken, és 5 századdal csúszott le a dobogóról. Stoner tehát újabb 25 ponttal gazdagodott, és már csak 26 pont a hátránya Pedrosával szemben.

A MotoGP-ben Rossit Melandri szorongatta, ám a végén hibázott, aminek csaknem hempergőzés lett a vége, és majdnem elbukta a második helyét. Harmadiknak Hayden haladt át a cálvonalon, míg csapattársa Biaggi kiállni kényszerült, így a csata tovább éleződik a pontverseny második helyéért. Maxnak 159, Melandrinak 157, Edwardsnak 152, Haydennek 150, míg Capirexnek 148 pontja van.