Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!

Jó rég jártam erre, szép idő volt utánolvasni!

GPS: régen én is túra-Garmint használtam, eső nem gond, viszont nekem a térkép nélküli van, vagyis előre le tudtam ugyan tárolni útvonalat (track-be), de letéréskor már gond volt. Viszont útvonalmentéshez kitűnő ma is. ;-) Jelenleg egy autós nüvi200-at használok, nem vízálló, de azért nem kell agyonfélteni. Nem olyan csicsás, mint az iGo-k, de villámgyorsan talál pozíciót, gyorsan és jól tervez útvonalat, és térképek is hegyekben vannak hozzá, ingyen is (turistautakponthu, openmapsponteu). Mostani fejemmel nüvi205-öt vennék, az 20e teljes Eu-val. Tartót, plusz töltőt eBay-en vettem hozzá, negyedáron, mint a gyári. 3 éve nyúzom a motoron, kapott már záport is párat, zokszó nélkül bírja. Na de nagyon off leszek lassan...
E85: tavaly kipróbáltam ősszel 50-50%-ban, de nekem is lassan melegedett, amíg hideg volt rángatott, fura gázreakciói voltak, de ez nem érte meg a tankolásonkénti -500Ft-ot. Injektor+computer utánaáll, azzal nincs ilyen gond. A kocsim ('96-os Felicia) pl. simán eszi szintén felesben, ott már majdnem 10% spórolás.
Éljenek a jó öreg térképek , ha túráról van szó.
No GPS ! :)
Én úgy nyomom, hogy heccet a fejbe, teló a tanktáskába azt haccóljon.
Motoros nem téved el,túrázik
nekem ilyenem van (vagyis az eggyel kisebb kijelzős), igo 8-al használom, motoron! nekem eddig nagyon bevált,
Ja igen és természetesen előre letöltött térképekkel a memóriakártyán.
Nekem Androidos Samsung van.
Viszont az IGO szerintem felejtős, vannak annál sokkal jobbak.
Régen én is egy Garmin "túra" GPS-t használtam, de azért az körülményes (és lassú!) volt és nem tudott utat tervezni, illetve csak egy fél ország fért egyszerre bele.
E85 jó cucc ha fel van rá készítve a gép, de egy karburátorost nem fúvókáznék át emiatt + előgyújtást is állítani kell. Csatlakozom Albaregia-hoz ne rakj a GS be etanolt. Nekem egyszer volt felesbe a Yamahámba , melegbe rátankotam ment faszán,hazamentem vele, két nap múlva lehűlt az idő reggelenként 8 fok és alig vártam , hogy elfogyjon. Alig indult, nem melegedett üzemire, úgy úsztam meg károsodás nélkül hogy mindig rajt volt a szívató.

Egyébként a GS amerikai gépkönyve max 10% etanolt enged meg.

Hali !
Ugyan észrevettem már hibát a Nokia térképében, le is riportoltam a Navteq nak. De én is azt mondom nem rossz a szolgáltatás a térkép ill a Nokia 5800 együttvéve. Ugyan az eTrex Vista HCX 2-3m-es pontosságát nem éri el de nem rossz. Mindkét eszköz másra való...
Hali.
Nekem 5800-ám van, van benne beépített GPS vevő. Lehet rátenni Garmint, Sygic-et, de a legjobb a Nokiás amit tudsz frissíteni folyamatosan ingyen (a többit is ), nekem az vált be.
Van benne egy 4 gigás micro SD gyárilag és progi nem kamionról.....internetről jön.
Egy SD kártya nem mutatvány, nem drága.
A navigációs program pedig... leesik a kamionról.
Egen az adatos.
Nem kell bele kártya.Az széria.
Össze vagyok már ezekkel keverve.
Az aGPS az adatforgalmas?
Nekem a lényeg, hogy ha beteszem SD kártyán, fusson, mint Zalán.
Nem.Ezért kell beépített GPS.Ami van.Megy a Garmin offline üzemmódban is.
A Nokia 5800 nem adatforgalmú GPs-t használ? (nem fizetnék azért is)

Másik lehetőség a tablet, aminek szép nagy a kijelzője. Autóban még OK, mint GPS, de motoron nem biztos, hogy szívesen ráznám.
16 órát?! Az én Mio-m jó, ha 2 órát elfut teljesen feltöltve.
Igo elég rosszul látható normál navin és telefonon a bluputty fülesre nem ad hangot úgyhogy felejtős.Nálam bevált egy nokia 5800 Garmin progival és térképekkel.
Ez minden series 60-as telefonra jó de érdemes minnél nagyobb képernyőt keríteni érintősbe hogy használható legyen.Nem egy életbiztosítás motoron a mütyür egértelevíziót bambulva keresni hogy mit is akar.
5800 már nemigen van csak ami készletes de egy N97 elég finom műszer.Lényeg hogy legyen normál GPS benne ne ez az idióta A-GPS.
Én egy régi és viszonylag úcska, de funkcionálisan az igényeket kielégítő GPS-t használok egy Garmin eTrex Vista HCX-et ugyan picit kicsi a képernyő, de vízhatlan, kb 16 órát bir két cera /AA/ elem és EU utcaszinten rajta van. Autóban használtam ezelőtt. Ott most a kényes teló GPS-t /Nokia 5800/
Nálad a pont. Nekem is kéne egy GPS-es telefon, mert a külön GPS készülékemet jó, ha kétszer használtam internetezésre, olyan béna és lassú hozzá (Mio P550). Ráadásul külön készülék, nem is kicsi.
Android-os Samsung-gal szemezek (természetesen az olcsóbb verzióval), de azon meg állítólag nem problémamentesen, nem simán fut az iGO.
Az online Gmail naptár is hasznos lenne.
Még 1 év, mire letisztázódik.
Nekem van egy GPS-es telefonom.
Taylor gumi-itt is jó árak. A kékhold drága.
Edigital...motoros navigáció 120.000 és 190.000 Ft.
Autós navigáció 25-50.000...Ft.
mindez egy oldalon, egy menüpont alatt.
A TT guminak jobbak az árai.
Külföldről (pl. az USA-ból, Ebay-en keresztül) rendelve az a legcélravezetőbb, ha egy ottani ismerőshöz megy ki a csomag, aki ajándéknak deklarálva küldi el neked a cuccot. Belerak egy kedves kis levelet, hogy soxeretettel neked. Esetleg átköti masnival.:-D Úgy tudom, az ajándékkal az a helyzet, hogy nem kell vámot fizetni utána.