Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Látom te értesz hozzá

Nem is cáfolni vagy megerősíteni akarom mert logikus amit írtál.

Mi a Nanoenergizer nevű cuccot használjuk fogyasztáscsökkentésre.
Működik is, minden tuti.

Kamionban kezdtük el használni ami már elment azóta vagy 500ezer km-t. Kocsijainkba, motorjainkba is raktunk.

Szóval ez pozitív példa. Többi terméket nem ismerem.
mostanában nagyon felkapott lett megint ez az adalék téma ezért megosztanék néhány infot hátha segít.
először is az adalékok nagy százalékban zsírsav alapúak ami azért baj mert az olajok alapvetően lúgos kémhatásúak és pont az jelenti a legnagyobb problémát jelenleg az olaj fejlesztéseknél, hogy a kémiai tulajdonságok szabnak gátat a dolgoknak, a savasodás nagy szerepet játszik. arról nem beszélve, hogy ha egy adalék annyit javítana egy adott olajon akkor miért nem teszik bele gyárilag is? egy minőségi olajban nagyon kényes egyensúly van. ha beleöntesz bármit is ezt azonnal felborítod és nem tudod megmondani, hogy valójában mi történik. lehet, hogy egy dolgot javít, még az is lehet, hogy pont azt amit ígér de szinte minden mást ront. ami nem jó. ráadásul nem azonnal fog jelentkezni a dolog csak majd valamikor és eszbe se fog jutni, hogy öntöttél bele adalékot és attól lehet bármi probléma is. tudom, mert találkozom vele nap mint nap, hogy emberek hisznek benne mert próbálták és bevált. de tulajdonképpen ez nem jelent mást, mint, hogy amit a dobozra ráírtak azt teljesítette (pl csökkent az olajfogyasztás). tüneti kezelés és nem problémamegoldás. pl ha beteg vagy, mondjuk megfáztál, beveszel valami recept nélkül kapható tablettát és azt gondolod meggyógyultál. de nem. csak jobban érzed magad mert amit bevettél csak elnyomja a tüneteket de nem szünteti meg. aztán szövődmény lesz és a következő már egy tüdőgyulladás. ki a hibás? a tabletta vagy te?
ezek nem folyékony szerelők. nem véletlenül szigorították meg az olajadalékok forgalmazását
Jó a metabond csak drága szerintem. Én még a régebbi Megalene-t használtam régen a 2t yz250 be, de a xado szerintem olcsóbb és jobb,
Az RM 250 -nél és a cr 250-nél már azt használtam a váltóba és a tankba. de ez az én véleményem.
Lenne egy kis problémám még pedig az,hogy találtam ill. ajánlották is ezt az adalékot. Kinek mi a véleménye róla szeretném ha NORMÁLISAN de tényleg érvelnétek ellene vagy mellette.

http://motorolaj.boltaneten.hu...

Erről lenne szó .

Most tényleg komolyan kérek mindenkit aki nem tud érdemlegesen ill. kulturáltan hozzászólni vagy oltogatni akar az inkább ne írjon.

Köszönöm a véleményeteket .
Lehet
Árban?.....nem tudom most mik az árak, ezer éve nem vettem motult...
Annak is van oka.... ....talán a gyártó lehet más...
És érdekes módon ezzel a motorral nincs annyi gondom, mint az előzővel.
Viszont nem volt eget verő különbség az 5100-hoz képest. Ezért választottam ezt.
Z-ben én is használtam mind a 2 fajtát.
Mondjuk én nem éreztem különbséget.

Apriliában nem tudom most milyen olaj van, de eszméletlen király a váltója.
Nem sokára az is megkapja a 7100at. Aztán kiderül.
Ne csodálkozz, az az eredeti. ...
Igen. Csodálkoztam is a színén.
És az amit vettél 7100-nek az piros?
Érdekes, hogy a DL-ben nekem a 7100-al sokkal finomabb lett a váltó. 2 év alatt elég sok olajat sikerült kipróbálni, de eddig ez a legjobb.
Oké köszönöm az infókat!
Akkor meg is érdemled Csak viccelek persze

Lehet, hogy kicsit határozottabban kell dobni a sebességet és jó lesz.

Az előfordulhat, hogy kicsit keményebb vagy hangosabb, de az nem számít.
Nem tőled van! De nem kéz alól,hanem hivatalos forrásból! Majd kiderül most hétvégén próbállgatom aztán ha szar akkor lecserélem 5100ra,előtte az volt benne azzal semmi baja nem volt!
tőlem vetted amúgy?
Ja az olaj nem lett hamar fekete és tul fekete sem volt!
Helló! A motorba garantálltan 23000km van mert 6évig állt a motor. 2éve folyamatosan használlva van. Eddig hibátlanul müködött! Próbállgatom még hátha jó lesz. Ha nem akkor lecserélem 5100ra.
Nehéz rá mit mondani mert nem ismerem a konkrét motort, futott km-t, kopottságát.

Ami biztos, hogy bosszantó mert te rászántad a több pénzt a jobb olajra.

Az olaj biztos jó. Gyanítom, hogy inkább a motor kopottas és nem veszi be a gyomra a jobb minőségű olajat.

Nem lett túl hamar fekete az olaja? Vagy nagyon fekete?
Ez a kuplung kopottságára utalna.

Ha továbbra is szar, akkor sajnos meg kell próbálni és félszint. olajjal. Ha azzal hibátlan akkor felejtős a fullszint olaj.

Sajnálom egyébként. Jót akarsz a motornak aztán ez van belőle.
Nem lehet hogy a más kuplungtapadás miatt nem emel ki vagy ilyesmi?
Persze lehet hogy hülyeség, de elvileg a 7100 -a az Jaso MA2-es, bár ez nem hiszem hogy gond...
ha a váltó akad, arra jó lehet a xado adalék is némileg, egy próbát megér, mert nem drága... (a megnevezés megtévesztő mert 4t motorokba is való 1000 ccm-ig)
http://webautoshop.hu/id/04575...
Sajnos én se látok többet csak ezt tapasztaltam amit leírtam!
Látatlanban nehéz megmondani.
Akkor mi lehet a probléma? Eddig semmi baj nem volt! Most hogy lecseréltem az olajat azota csinállja!