Borús, esős időben startolt el a Moscow Raceway-en a Supersport VB közel harmincfős mezőnye, de csupán az első kört teljesíthették a srácok, ugyanis a rajtot követően a Kawasakival versenyző Andrea Antonelli bukott, és a vaskos vízfüggönyben mögötte érkezők sem tudták már elkerülni az ütközést, melynek következtében a huszonöt éves olasz motoros életét veszítette. A balesetet követően a rendezők felfüggesztették a versenyt, ezért sem a SSP600, sem a Superbike kategória második futamát nem indították el.

"Nyugodj békében Andrea Antonelli. Egy remek ember voltál és tehetséges motoros. Mindig emlékezni fogok rád, és a nagy csatáinkra." - mondta Talmácsi Gábor a tragédia után.

Andrea Antonelli (1988-2013)

Antonelli nyolc évvel ezelőtt a STK600-ban mutatkozott be a nagyközönségnek, 2012 óta szerepelt a SSP600-ban. Legjobb eredménye egy futamgyőzelem volt, még 2007-ben. Tavaly tizedikként zárta az évet, hatvan pontot gyűjtve a tizenhárom futam alatt.

Gabesz személyesen nem lehetett jelen Moszkvában, mivel legutóbbi, június kilencedikén elszenvedett sérülése miatt negyedszer is műteni kellett sérült lábát, így számára kérdéses, hogy mikor térhet vissza csapatához a VB-re.

andrea antonelli

Kéthetes szünetet követően augusztus első hétvégéjén folytatódnak a WSBK küzdelmei, a tizenöt fordulós bajnokság idei kilencedik helyszínén, Silverstone-ban.