Az idei legdrámaibb verseny a Hondák sikerét hozta, Tamada meglepetésre megnyerte élete első GP versenyét - csakúgy mint a Görögök az EB-t.

A GP futam meglepetése a Suzukis Kenny Roberts, aki pole pozícióból vághatott neki a 24 körös távnak, ám csak 1 kör erejéig tudta tartani a lépést a többiekkel.

A dráma a 2. körben kezdődött, amikor Gibernau kicsúszott és tálcán kínálta fel Rossinak, hogy végre kicsit elléphessen a pontversenyben. Rossi ekkor a harmadik helyért küzdött, és próbálta is tartani a lépést Biaggival, Haydenel és Tamadával, ám neki is hasonló probélmái akadtak, mint Setenek, és meglepetésre a sóderban fejezte be a versenyt. Rossi utoljára a 2002-es brnoi versenyt nem tudta befejezni, ám ekkor a gumijával voltak problémák, hasonló firkálást a 2001-es mugelloi futamon mutatott be, ígyhát valóban senki nem várta tőle ezt a mutatványt. A végig jól versenyző Biaggit 4 körrel a vége előtt Tamada támadni kezdte, a motorján lévő Bridgestone gumik pedig jól bírták a kiképzést és 2 másodperces előnnyel élete első GP győzelmének örülhetett.

"Tökéletes verseny volt, kiváló belálításokkal és gumikkal. A csapat nagyszerű munkát végzett és én nyugodt voltam. A győzelmemet a csapatomnak és kedves barátomank Daijiro Katonak ajánlom. Úgy gondolom ez legnagyobb tiszteletadás, amit adni tudok neki. Hiányzik..." - nyilatkozta a Tamada.

250-ben Manuel Poggiali Pedrosával viaskodott, és végül Poggiali idei első győzelmét aratta, aminek annyira örült, hogy széttörte motorja plexijét. A mechanikai problémákkal küszködő De Puniet nyolcadikként lépte át a célvonalat, így Pedrosa átvette a vezetést a pontversenyben.

A 125 tipikus küzdelemmel tarkított versenyét Hector Barbera nyerte 96 századdal a KTM-es Stoner, és 2 tizeddel Dovizioso előtt. Tóth Imre a 18. míg Talma a 19. lett. A Malaguti csapat tulajdonosa is kint volt a versenyen, és azt mondta, hogy ha a szerelők nem javítanak mielőbb ezen az siralmas állapoton, akkor abbahagyja ezt az egészet, mert nem akarja sárba tiporni a cég nevét, ami közel 100 éves múltra tekint vissza! A másik fontos esemény Talmáékkal kapcsolatban, hogy Stefano beadta a felmondását, mint sportigazgató, de a csapat tulajdonosa nem fogadta ezt el!

A fejlődés érdekében Talma két napos tesztre utazik Olaszországba, ahol megpróbálják a motorblokkból kihozni a maximumot a rimini repülőtéren.