A téli teszteken már tisztán látszott, hogy Checával számolni kell a 2011-es szezonban, de a címvédő, Max Biaggi, és a Yamaha gyári pilótája, Marco Melandri is meggyőző teljesítményt mutatott a kora tavaszi gyakorlásokon. (Ehhez kapcsolódik, hogy Marco Melandri a hétvégén aláírt a BMW-hez, így az olasz versenyzőt 2012-ben a bajor márka S1000RR motorján láthatjuk a superbike világbajnokságban.)

Misano után már egyértelmű volt, hogy az ellenfeleknek kemény dolguk lesz, ha el akarják kapni az Althea Racing Ducatiját, ugyanis Carlos Checa az első 12 futamból nyolcat megnyert (!), miközben mögötte komoly keresztbeverések folytak - Biaggi, Melandri és Laverty küzdött egymással a dobogós helyekért, ráadásul Assenben Jonathan Rea is letette a névjegyét, amikor a legendás holland pályán győzelmet aratott az első futamban.

Chaz Davies
Chaz Davies

A supersport gépek mezőnyében Chaz Davies előnye korántsem volt ilyen magabiztos, bár öt futamot nyert az eddigi tizenegyből, de az őt üldöző Lucas Scassa is háromszor állhatott a dobogó legmagasabb fokára, igaz, az olasz kevésbé stabil teljesítménye miatt csak a hatodik helyen áll a tabellán, míg Davies a folyamatos, kiegyensúlyozott futással 37 pontos előnyt épített ki az utolsó előtti futamra, ezzel megnyerve az idei Supersport VB-t.

Carlos Checa is jelentős pontelőnnyel érkezett az elmúlt hétvégén Franciaországba, így mindössze három pontot kellett szereznie, hogy bebiztosítsa magának a 2011-es bajnoki trófeát. A ducatis versenyző nem elégedett meg a biztonságos célba éréssel, mindkét futamot magabiztosan nyerve hódította el az elsőséget az idei Superbike VB-n.

Két hét múlva Portugáliában véget ér a 2011-es évad, ott eldől az is, hogy a VB ezüstöt szerző Marco Melandri mögött csapattársa, Eugene Laverty, vagy a sérüléssel küzdő Max Biaggi lesz a harmadik a tabellán. Évadzáró október 16-án, Portimaoban.