A taljánok ráadásul duplán pezsgőzhettek, hiszen másik pilótájuk, Codie Vahsholtz is dobogóra állt - ő saját kategóriájában (Heavyweight motorcycles) csípte el a harmadik helyet. - Megcsináltuk, miénk a dobogó! Persze ez nem csak az én sikerem, hiszen a Multistrada 1260 Pikes Peak egyszerűen fantasztikus volt, szó szerint tökéletes a hegyi pálya leküzdéséhez - mondta Dunne, aki azzal emelkedik ki a nívós mezőnyből, hogy ő volt az első, aki tíz percnél rövidebb idő alatt teljesítette a versenytávot.

Szoros befutó volt - Dunne mindössze nyolc tizedmásodperccel (!) előzte meg Rennie Scaysbrookot (KTM 1290 Super Duke R)

A Ducati csapata idén egy új pilótával, Codie Vahsholtz-cal gazdagodott, aki nem hazudtolta meg magát - 10: 12,703-as idejével alig maradt le a szintén Heavyweight kategóriában induló, második helyezett Scaysbrook mögött. A legjobb újonc a BMW S 1000 R-t terelgető Lucy Glöckner lett, megelőzve az „elsőbálosok” között rajtoló Tyler O’Harát (Yamaha YZ450F) és Akinori Inouét (Kawasaki Z900RS).