A Team Suzuki Castrol elnyerte a 2005-ös Endurance Világbajnoki címet.

Az oschersleben-i 24 órás futamot, egy korai baleset ellenére, 20 körös előnnyel nyerte a Keiichi Kitagawa, Matthieu Lagrive és Vincent Philippe alkotta trió. A GSX-R 1000-essel versenyző csapat győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert, így övék a bajnoki trófea.

Az időmérőkön úgy látszott, hogy egy négyes csata fog kialakulni a Suzuki Castrol, a Yamaha Austria, a Yamaha Phase One Endurance és a Kawasaki Bolliger csapatok között. A verseny aztán nagy izgalmakkal kezdődött, miután az esélyes Suzuki Castrol és a Yamaha Austria egy olajfolt miatt a sóderban kötött ki. Mindkét pilóta be tudta hozni a motort a boxba, ám a Suzukis Vincent Phillippe bal csuklója megsérült, így a másik két pilótának kellett felváltva helyt állnia.

Bitter Sándor és a Suzuki Austria Team 76 is jól szerepelt, hiszen hatodikként zárták az 1 napos megmérettetést. Sanyi hétszer ült motoron, a 11-ről a 9. helyre hozta fel a csapatot, majd a 18. óra után tartotta a 6. pozíciót.