A mindössze harminc-negyven perces MotoGP és Superbike futamokon is szokványosak a lekörözések, ezért nem meglepő, ha olyan hosszútávú viadalokon, mint a Le Mans-i 24 órás, tetemes különbségek alakulnak ki az egyes versenyzők között. A 2012-es versenyhétvége azonban eltért a korábbiaktól, hiszen a győztes SRC Kawasaki és a második helyen leintett Suzuki Endurance racing között mindössze egy perc és két másodperc különbség volt az egynapos száguldást követően!

sert suzuki

A kék-fehér gárda azonban nem szomorkodhat az ezüstös helyezés miatt, hiszen ezzel a pozícióval újabb értékes pontokat szereztek, és fölényes, 24 pontos előnnyel nyerték az idei versenysorozatot a második helyezett BMW Motorrad France előtt.

sert suzuki

Magyar résztvevője is volt a viadalnak, hiszen Kispataki Viktor idén is lehetőséget kapott az MCS Racing (Suzuki) csapatfőnökétől, hogy bizonyítson a nem mindennapi versenyen. Viktorék sajnos technikai problémákkal küzdöttek a hétvége folyamán, mindhárom srácnak kijutott a gondokból - több alkalommal tolniuk kellett a motort a boxutcáig, hogy egyáltalán versenyben maradjanak. A hírek szerint a a motor vezérlő immobiliser meghibásodása okozta a problémát. A kilátástalannak tűnő versenyt végül, számos nem tervezett boxkiállással ugyan, de teljesítették az MCS Racing versenyzői, és célba értek a 24 óráson - hamarosan részletesen is beszámolunk Viktor élményeiről, Le Mans-ból.