Kezdetét vette az Alpok-Adria Kupasorozat, melyen hazai szempontból remek eredmények születtek.

FOTÓGALÉRIA

A 125 Sport rögtön bearanyozta a napot, ugyanis a kiváló taktikát választó Juhász Dávid az utolsó körökre a mezőny élére állt, és elsőként fejezte be a 9 körös versenyt. A 125-ös GP kategóriában ezúttal Győrfi Alennek és Kovács Nikolettnek szoríthattunk, akik a 10. és a 21. helyen végeztek.

Juhász Dávid

Az idén debütáló SuperStock 600 kecsegtetett a legnagyobb reményekkel, ugyanis az első sorból 3 magyar, Juhász Tamás, Talmácsi Gergő és Soltész Attila rajtolhatott. Rajtuk kívül még 6 hazai pilóta vágott neki a 11 körös futamnak. A jókedv nem tartott sokáig, ugyanis az egykori Supersport 400-as bajnok Pirisi Richárd a rajt után hatalmasat bukott, míg Juhász Tamás szintén az első körben esett ki a versenyből. A rajtprocedúrát meg kellett ismételni, ugyanis Pirisi kisgixere majd 300 méteres olajcsíkot húzott a célegyenesben.

Talmácsi Gergő

Az újraindítást Talmácsi Gergő kapta el a legjobban és 20 másodperces előnnyel, rajt cél győzelmet aratott, míg a dobogó 3. fokára Soltész Attila állhatott. Mivel a magyar bajnokiba is beszámított a verseny, ezért a már említett két versenyző mellé a Supersport 400-ból feljövő Kardos Krisztiánt is felszólították a dobogóra, aki az öszetettben a 9. helyen végzett.

A Superstock 1000-nek a címvédő Kispataki Viktor sérüléssel vágott neki, ugyanis a szombati edzésen akkorát bukott, hogy a gixer váza eltörött. Az első helyért kisebb csata alakult ki a német Alfred Luger és a nagy visszatérő Dudás Péter között, amit végül Luger nyert.

Dudás Péter

Varga Gergő szintén remek formában volt ezen a napon. A versenyen a 4. helyen intették le, ám a 3-ként beérkező Kamil Práger cinkelt, ugyanis ugyanazzal a motorral állt rajthoz a Superbike kategóriában is, amiért kizárták a versenyből, ennélfogva Gergőnek kellett volna a dobogó 3. fokán állnia a díjkiosztón. Kispataki Viktor a már említett sérülése miatt a 4., Vida Tibor az 5., míg Hoffmeister Zoltán a 9. helyen fejezte be a versenyt.

Székely Zsolt

A kissé megcsappant Supersport kategóriában Székely Zsolt táplált nagy reményeket. A rajtot jól kapta el, majd a kialakult 3-as boly végén motorozott, mígnem az utolsó előtti körben a célegyenes végén beszúrta Hondáját az élre, és ezt az előnyt a kockás zászló lengetéséig meg is őrizte. Tolnai István szintén jó formáját hozta, és 9-ként ért célba.

Következett a nap fénypontja, a Superbike kategória, ahol egyedüli magyarként Végh Jana és 1000-es CBR-je borzolta az idelátogató külföldiek idegeit.

Végh János

Jana sokáig a 4. helyen motorozott, majd a leintés előtt a szlovén Camlek Berto kiállt a 3. helyről, így Jana ölébe pottyant a dobogós helyezés. Az élen motorozó Mauro Lucchiari olyan tempót diktált, amit talán leggyorsabb köridejével lehet leírni: 1:53,731.

A nap elején egyébként a MAMS utánpótlás Bajnokság futama, a nap zárásaként pedig a Dunlop Trophy futama zajlott, melynek eredményei nemsokára felkerülnek.