Nemrégiben Moto2- és Moto3-tesztet tartottak Spanyolországban, a barcelonai pályán, ahol meglepetésre feltűnt a Ducati V4-es versenygépe is, amellyel Alvaro Bautista 11 győzelmet aratott az idei világbajnokságon. Maga a motor nem is keltett volna nagy feltűnést, ám a pilóta annál inkább, ugyanis Jack Miller vezette a Panigalét, aki idén már dobogóra állhatott a GP-ben, és 42 pontjával jelenleg hatodik helyen áll a tabellán.

jack-miller-panigale-teszt-22050
Miller és Bautista hasonló eredményeket ért el a MotoGP-ben, igaz, az ausztrálnak van már futamgyőzelme, míg Bautista soha nem ért be elsőként és dobogós helye sem volt az utóbbi öt évben

Időeredményt nem közöltek a menetpróbáról, ami tulajdonképpen nem is volt hivatalos Ducati-teszt, csupán egy nyílt nap, ahol Miller megkezdhette az ismerkedést a V4-essel. Persze a fórumokon máris megindultak a találgatások, hogy - Bautista után - Millert is szerződtetik-e a WSBK-ba, főként, hogy a hírek szerint Alex Marquez érkezik a Ducati királykategóriás fiókcsapatába 2020-ban. Logikus lépésnek tűnik Miller leszerződtetése, hiszen a két pilóta összességében hasonló eredményt ért el a MotoGP-ben, s az elmúlt két évben fej-fej mellett versengtek: tavaly 12. és 13. helyen végeztek, míg 2017-ben 11. és 12. pozícióban zárták a vb-t.