A H-Moto Team pilótája, Kovács Bálint a múlt hétvégén a spanyolországi Jerezben állt rajthoz a spanyol bajnokság Stock 1000 kategóriájában. Ez a viadal azonban nem kerül be a 22 éves motoros legemlékezetesebb versenyei közé, még akkor sem, ha kissé betegen egy 7. és egy 8. helyet szerzett a jerezi pályán.

kovacs-balint-esbk-barcelona-2024

Kovács Bálint a barcelonai ESBK-futamon

Kovács Bálint a múlt hétvégén folytatta a 2023-as szezonját, mégpedig a spanyolországi Jerezben, ahol az ESBK 6. fordulóját rendezték meg. Kovács Bálint az easyRace Team tagjaként ezúttal a Stock 1000 géposztályban állt rajthoz. A 22 éves motoros legutóbb 2021-ben versenyzett a spanyol bajnokságban - ami legalább olyan, ha nem erősebb bajnokság, mint a német pontvadászat, ahol Kovács Bálint idén teljes szezont teljesített -, és ezúttal egy BMW nyergében próbált meg minél jobb eredményt elérni.

Ezen a hétvégén azonban nem sok minden állt össze a H-Moto Team motorosa számára: a csütörtöki szabadedzéseken összesen 4 kört tudott megtenni, ami előrevetítette már a nem túl sikeres hétvégét Bálint számára. Amikor már úgy tűnt, hogy kezd magához mérten jól teljesíteni – a pénteki tréningen már a 4. volt kategóriájában -, elkapott valami vírust, így sem fejben, sem fizikálisan nem tudta a maximumot kihozni magából. Ennek ellenére a Stock 1000 kategóriában előbb 8., majd 7. lett, ám csalódottan távozott egyik kedvenc pályájáról.

„A nem túl szerencsés csütörtök után, amikor összesen 4 gyors kört mentem a motorral, mindenre számíthattunk, csak könnyű hétvégére nem. A péntek enyhe reményt adott, amikor délután egész jó tempót motorozva összesített 11., míg a stock kategóriában a 4. helyet értem el. A bizakodás egészen szombat reggelig tartott, amikor hőemelkedéssel és torokfájással ébredtem, így a nehéz hétvége még embert próbálóbb lett. Fejben és fizikálisan sem tudtam megfelelően ott lenni az időmérőn, sem pedig a versenyen. Vasárnap már kicsit jobban éreztem magam, és némileg előrébb végeztem, de közel sem abban a pozícióban, ahol képes lettem volna százszázalékosan. Ez a versenyhétvége gyengébben sikerült, mint amire számítottam, de ebből is tanultam, és legközelebb a dobogóért fogok küzdeni!”

– fogalmazott Kovács Bálint, aki a spanyol bajnokság utolsó, november közepi zárófutamán is rajthoz állhat Barcelonában.