Az Alpok Adria Bajnokság harmadik fordulóján, Csehországban ismét nem volt ellenfele a Hungarian Racing Engineering Team színeiben pályára lépő Számadó Máténak. Az első futamon rendkívül magabiztos előnnyel húzta be a győzelmet, az őt követő Wiktor Majchrowski és Mateusz Molik csak hat-hét másodperces távolságból követhette Mátét.

mami-szamado-mate-hre-kawasaki-hungary
Számadó Máté

A második futamon jelentősen javultak a köridők, a teljes versenytávon öt-hat másodpercet gyorsult Máté, ám vetélytársai is, így kiélezett csata döntött az első hely sorsáról. Az utolsó körben ugyanaz a hármas állt az élen, mint a szombati viadalon, és ezúttal csupán négy tizedmásodperc döntött a helyezésekről.

Újabb magyar siker a nemzetközi bajnokságban

Máté végül behúzta a győzelmet, ezúttal Mateusz Molik lett a második, mindössze egytizedes hátránnyal, míg Wiktor Majchrowski állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Magyar pilóták az Alpok Adria Bajnokságban

Újabb győzelmével Máté tetemes előnyre tett szert, immáron 145 ponttal áll az élen, megelőzve a lengyel Mateusz Molikot (118 pont) és a cseh Daniel Tureceket (85 pont). Ráadásul Turecek harmadik helye sincs biztonságban, ugyanis a másik magyar Kawasaki-pilóta, Luki Owen jelenleg negyedik az összetettben 65 ponttal. A hatfordulós bajnokság következő versenyhétvégéjét augusztus 6. és 8. között rendezik Grobnikban, szeptember második hétvégéjén a Slovakiaringre látogat a mezőny, a szezonzáróra pedig szintén Grobnikban kerül sor október 22-én.

Luki Owen

Számadó Máté egyébként korábban is felhívta magára a motorsport-rajongók és a szakma figyelmét, amikor lehetőséget kapott, hogy kipróbálja magát a világbajnokságon. Noha akkor a Superpole-edzésen csak 23. helyen végzett, a büntetéseknek köszönhetően végül a huszadik rajtkockából várhatta a zöld jelzést. Az erős és népes mezőny dacára elképesztően jól rajtolt és nyomban hat-hét riválisát megelőzte Kawasakijával, majd a rendkívül eseménydús futamon 14. helyen ért célba, és két világbajnoki pontot szerzett.