Még csupán a kvalifikáció zajlik a 2018-as Isle of Man TT-n, de sajnálatos módon már most halálos áldozatot követelt az embert és technikát egyaránt próbára tevő megmérettetés. A 30 éves helyi motoros, Dan Kneen a tegnap esti edzésen bukott Tyco BMW-jével, s olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét veszítette - a fiatal versenyző a TT 256-ik halálos áldozata. A pilóta a verseny élmezőnyét erősítette, tavaly a Superstock kategória dobogójának harmadik fokára állhatott fel, s idén is remekül kezdett, hiszen hétfőn a Superbike géposztály negyedik legjobbjaként zárta a napot.

man-tt-edzes-baleset-dan-kneen-18273

Dan Kneen az országúti verseny legtehetségesebb pilótái között jegyezték. Jövő hónapban lett volna 31 éves...
A baleset körülményeiről egyelőre nem lehet többet tudni, Kneen csapata, a BMW Motorrad UK csak egy rövid nyilatkozatot adott ki, melyben őszinte részvétüket fejezik ki a versenyző családtagjainak, csapattársainak és barátainak. Egyébként nem ez volt az egyetlen incidens a tegnapi nap folyamán, ugyanis miután piros zászlóval leintették a futamot, egy másik versenyző a baleset miatt a pályára felhajtó gépkocsival ütközött. Őt mentőhelikopter szállította kórházba súlyos, de nem életveszélyes sérülésekkel.