Valentino Rossi tovább növelte előnyét a pontversenyben, Talma a 6., míg Tóth Imi a 9. helyen végzett.

Az időjárás miatt a korábbi versenyhez hasonlóan csúszott a futamok kezdési ideje. Hatalmas köd és félig vizes, félig száraz pálya fogadta reggel a versenyzőket. Max Biaggi volt talán a legpechesebb, mivel a bemelegítésen hatalmasat esett, és hordágyon kellett az ambulanciára szállítani.

Talma az első sorból vághatott neki a 24 körös távnak. A szokásos jó rajtja után a mezőny élére állt, és szinte végig az élbollyal motorozott, és a végén 6-odikként intették le. "Nem volt könnyű ez a verseny.” – nyilatkozta a futam után. “A motorom nem volt tökéletes, sőt a limiten kellett mennem ahhoz, hogy egyáltalán tartani tudja a lépést az élbollyal. Verseny közben valami történt fékkel, bepuhult emiatt nem tudtam rövid, erőszakosabb féktávokat venni, ráadásul a kigyorsításoknál sem volt olyan erős a gépem, mint korábban. A rövid kanyarokban a KTM hátulja rendre kitört és emiatt nem tudtam időben gázt adni."

Másik 125-ös pilótánknak, Tóth Imrének végre összejött a le-mans-I hétvége. Nagyszerű versenyzéssel és némi szerencsével behozta Apriliáját a 9. helyre, amiért 7 világbajnoki pontot zsebelhetett be a Team Tóth Hungary. "Most is nagyon jó volt minden, hálás vagyok a csapatnak, hogy egy olyan ütőképes motort kaptam,

amiben végre megbízhatok. Azt hiszem, hogy eddig ez hiányzott, és ezzel az új futómű beállítással már teljes összhangban vagyunk a motorommal.” – nyilatkozta Imi a futam után. „Fantasztikus eredmény, hogy harmadik Apriliásként és első nem gyári csapatként értünk célba! Remélem, ez végre megnyit olyan kapukat, amik eddig zárva voltak előttünk, és esélyt kapunk felzárkózni a gyári csapatok fejlettségéhez!"

A nagyok versenyén ezúttal Colin Edwards brillírozott, és sokáig a mezőny élén motorozott, ám a címvédő Rossi és örök vetélytársa Gibernau a végén elléptek tőle. Sete Gibernau, aki az elmúlt két esztendőben nyerni tudott Le-Mansban, mindent megpróbált, hogy ismét diadalt arasson, ám Vale nem adott esélyt a spanyolnak és 2002 után ismét ő állt a dobogó csúcsára. Harmadikként Edwards ért célba, akire szépen feljött az idén nagyszerű teljesítményt nyújtó Marco Melandri, és a sérülten versenyző Max Biaggi.

Rossi az újabb győzelmével 37 pontos előnyre tett szert, ám a hátrelevő 13 futam még bőven elég ahhoz, hogy a többiek megszorongassák.