Európai idő szerint tegnap este zajlott a MotoGP idei második futama, melyet Mqequez kezdhetett az élről, és a pole-t kihasználva már az első körben kiépített némi előnyt az üldözők, név szerint Dovi, Miller, Rossi és Petrucci előtt.

motogp-argentina-2019-21517
Dovi sem búslakodhat, hiszen ez nem kifejezetten a Ducati pályája, mégis szinte mindvégig esélye volt a második helyre

Sajnos a remek formában motorozó Crutchlow nem sokáig szólhatott bele a csatába, ugyanis rajtkiugrás miatt áthajtásos büntetésre ítélték, bár a felvételeket jobban megnézve nem biztos, hogy jogos volt a szankció.

motogp-argentina-2019-21518
Felemás hétvégét zárt a Yamaha. Rossi remekelt, ezzel szemben Vinales kiesett az utolsó körben, míg Quartararo megfontolt, taktikus pilótaként 8. helyre hozta be a privát Yamahát

Egyedül Marquez futott 1:39-es időket, így gyorsan lerázta üldözőit, ám a bolyban komoly csata folyt: a mezőny végéről felzárkózó Rins bejelentkezett a dobogós helyekért, míg a második pozícióért Rossi és Dovizioso küzdött egymással. A ducatis át is vette a felvezető szerepét a futam második felében, Rossi pedig árnyékként kísérte őt. A Doctor jókor váltott tempót, és beelőzte honfitársát, majd az utolsó kört megnyomva közel egy másodpercet vert rá, így a tavalyi Német Nagydíj óta először állhatott dobogóra.

motogp-argentina-2019-21519
Marquez teljesen más dimenzióban motorozott, mint a többiek, és több mint tíz másodpercet vert a teljes mezőnyre. Ráadásul most jön Texas, ahol aligha lesz ellenfele...

A vb-t immáron Marquez vezeti Dovi és Rossi előtt (45, 41 és 31 pont), mögöttük pedig Rins és Petrucci sorakozik a tabellán. Folytatás két hét múlva, mégpedig Marquez egyik kedvenc pályáján, Texasban.