Az edzések alatt uralkodó esős időjárás alaposan megkeverte a kártyákat a spanyol pályán, ahol ezúttal Európa Nagydíj néven rendeztek futamot.

motogp-europa-nagydij-2020-27712

Miután szabálytalan erőforrás miatt megbüntették a Yamahákat (itt írtunk róla), ezúttal teljesen szabályos, de annál lassabb gépekkel gurultak pályára a hangvillások – csak a középmezőnyben szerénykedtek. Annál jobban ment a Ducati és a két Suzuki, így nem meglepő, hogy a versenyt is Mir, Rins és Espargaro (KTM) uralta, míg Quartararo már a legelején elesett, és ezzel gyakorlatiag Mir ölébe szállt az idei bajnoki cím.

motogp-europa-nagydij-2020-27715

Ráadásul a győzelem is „csapatmunka volt”, ugyanis bevallottan nincs csapatutasítás a Suzukinál, de Rins sem nyeretlen kétéves, tudja, hogy ilyenkor mi a dolga. Így aztán a dupla jobbos törésben a pálya utolsó harmadánál elmondása szerint „kissé lecsúszott” az ívről, pont annyira, hogy csapattársának átengedje az első helyet, de más ne előzhesse meg.

motogp-europa-nagydij-2020-27717

Ezután már szinte eseménytelen futamon nyert a két suzukis, s ezzel Mir előnye már 37 pontra nőtt két versennyel a vége előtt. Azaz ha a következő összecsapáson (amit ráadásul ugyanitt rendeznek) vagy a zárófutamon legalább egy harmadik-negyedik helyet szerez az ifjú spanyol, akkor ő lesz 2020 MotoGP-világbajnoka, a Suzukinak pedig jó esélye lesz a konstruktőri címre.

motogp-europa-nagydij-2020-27721

Érdekesség, hogy csaknem negyven éve nem történt ilyen utoljára, hogy két suzukis álljon a dobogó első és második helyén - 1982-ben volt ilyenre példa, még Franco Uncini idejében. A középső kategóriában Bezzechi nyert, itt az állás 13 futam után: 1. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 184 pont, 2. Sam Lowes (brit, Kalex) 178, 3. Luca Marini (olasz, Kalex) 165.

motogp-europa-nagydij-2020-27718

A legkisebbeknél Fernandez diadalmaskodott, ám legalább ennyire fontos, hogy Ogura végre jó ritmusban robbantott, felért a harmadik helyre, és ezzel a tabellán is nagyot lépett előre, sőt a vb-cím egyik esélyese lett. A Moto3-állás 13 futam után, két futammal a vége előtt: 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 157 pont, 2. Ogura Aj 154, 3. Celestino Vietti (olasz, KTM) 137.

motogp-europa-nagydij-2020-27720

Folytatás négy nap múlva, szintén ugyanitt, vagyis jó esélye van Mirnek, hogy már ezen a héten bebiztosítsa bajnoki elsőségét.