A csapat ’ajándéka’ a 20. születésnapját ünneplő magyar fiúnak a VB szereplés volt, amit a kiemelkedő tehetség hamarosan viszonzott is, hiszen eddigi legjobb eredményét érte el a Factory Racing a nürburgringi futamon. Bár a várva várt pontszerzés csak egy hajszálon múlt, a csapat nagyon elégedett a Talmácsi Gergő helyét átvevő versenyzővel, hiszen napról napra fejlődve, fantasztikusan teljesített az egész futamhétvégén. Magda Attila a 21. helyen végzett.

#34 Németh Balázs – 16. helyezett: „Nagyon boldog vagyok, és nagyon örülök ennek az eredménynek! Szinte még most sem fogtam fel, hogy itt vagyok, és olyan versenyzőkkel motorozhatok együtt, akiket azelőtt csak a TV-ben láttam. Az pedig, hogy pontszerző helyen voltam jó pár körig, felülmúlja azt, amit elvártam volna magamtól. Pénteken még csak ismerkedtem a motorral és a pályával is, hiszen még sosem motoroztam itt és a csapat Hondáját is csak egyszer próbáltam. Az első időmérő is nagyjából erről szólt. A szombati szabadedzésre azonban sokat fejlődtünk, egyre jobban tudtam kezelni és irányítani a motoromat, már reggel 2,1 másodpercet javítottam az addigi időmön. A reggeli tapasztalatok alapján az időmérőre tovább javult a helyzet, hiszen míg reggel még a kanyarbemeneteknél kisodródtam, az időmérőn már nem volt ilyen gondom, mert lejjebb tettük az elejét és puhítottunk is rajta, így további 1 másodpercet tudtam lefaragni az időmből. Ez a 28. helyre volt elég. A futamon az első rajtom nagyon jól sikerült és az első kanyarban történt bukást belső íven ki tudtam kerülni. Jól felzárkóztam a mezőnyre, amikor leintették a futamot. A második rajtom kevésbé volt jó, de valamivel előrébb tudtam kerülni a rajtpozíciómhoz képest, az első körben pedig pár előzésnek köszönhetően a 22.-nek jöttem. Majd beértem az előttem haladó 4-es bolyt, sőt sikerült is átküzdenem magam rajta és három körig vezettem is azt, a 13. helyen motorozva. Aztán egy helyet visszaestem és újabb három kör következett, míg a leintés előtt két kanyarral a mögöttem jövő Viziello kifékezett és bement az előttem haladó Praia mellé. Mivel teljesen egymás mellett voltak és zavarták egymást, rájuk tudtam gyorsítani, de zárták előttem az ívet, így későn tudtam csak kigyorsítani, ezért a mögöttem jövő Crowe is meg tudott előzni a befutóra. Sajnálom, hogy így éppen lecsúsztam a pontszerzésről, de egyáltalán nem vagyok elégedetlen, sem telhetetlen, nagyon örülök, hogy egyáltalán harcolhattam a VB pontért már az első futamomon!”

#72 Magda Attila – 21. helyezett – „A rajtom jól sikerült, de sajnos nem tudtam tartani az iramot a mezőnnyel. Egész hétvégén gyenge volt a motorom és bár a futómû a versenyre már rendben volt, a lóerők hiányoztak. Nem tudtam belőle többet kihozni, ami rajtam múlott, mindent megtettem