Bajnokokat avattak a Női Európa Kupán, ahol Sövegjártó Petra harmadikként végzett.

A hatszázasok között az olasz Alessia Polita, az ezreseknél a szintén olasz Samuela De Nardi lettek az első bajnokai a Női Európa Kupának. A kupasorozatban Sövegjártó Petra képviselte hazánkat, aki csupán egyetlen ponttal maradt le második helyről.

A két bajnok, Samuela De Nardi és Alessia Polita, valamint Sövegjártó Petra.

Petra a következő képpen látta az utolsó futamot, melyet Schleiz-ben rendeztek:

"Schleiz egy nagyon érdekes, régi utca pálya modernizált felhozatalban. A pályát és a helyiek életterét szinte semmi nem választja el, így a környezete különleges, a nézők száma pedig jócskán több az EB futamokon megszokottnál.

20 lány indult ezen a futamon és ismét összevonva ment a 600 és 1000 Stock mezőnye. Az élről a helyi Nina Prinz (1000) rajtolt, első 600-as ismét Alessia Polita volt, a harmadik helyről. Én hatodik 600-as ként a tízedik startkockából indultam.

Vasárnap reggelre sűrű köd lepte el a pályát, emellett az eső is esett. Tologatták a Warm-Up kezdésének időpontját, végül másfél óra csúszás után megkezdődtek az edzések.

A versenyre a köd eltűnt, az eső elállt, de még foltos volt a pálya. A gumiválasztás így meggondolttá tett mindenkit. A döntések vegyesek voltak, mi szárazgumit választottunk,- mint utólag kiderült- jól.

A rajt előtt nem volt elég időnk felmelegíteni a gumit, az első körökben néhol megcsúsztam. Egy 7 fős boly közepén mentem, 3 kör alatt az élére álltam. Ekkora már alig voltak zavaró vízfoltok a pályán, a gumim is tuti volt, így sikerült meglógnom tőlük. Hasonló időket mentem, mint a harmadik 600-as Jean Lydia, így sajna Őt már nem tudtam utolérni. Ezzel az egy helyezés különbséggel a francia lány 1 ponttal megelőzött a bajnokságban, így harmadik lettem."