Szekszárdon rendezték a jubileumi, X. Országos Szakmai Közlekedésrendészeti Versenyt. A háromnapos megmérettetésen az ország legjobb autós és motoros járőrei vettek részt, mégpedig az első napon elméleti, majd a folytatásban gyakorlati és szimulátorversenyeken mérték össze tudásukat.

orszagos-szakmai-kozlekedesrendeszeti-verseny
A győztes, Farkas Attila

Brillíroztak a korábbi motoros Európa-bajnokok: a 2017-es győztes, Farkas Attila ezúttal sem talált legyőzőre, míg az a Kótner Zoltán lett a második, aki 2018-ban hódította el a nemzetközi verseny trófeáját.

Kótner Zoltán

Mögöttük holtversenyben végzett harmadik helyen Béres Gábor r. főtörzsőrmester (Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság) és Bujpál Tamás r. főtörzszászlós (Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság).

Nem csoda, hogy szerte Európában ilyen komoly elismerésnek örvendenek a magyar motoros rendőrök, hiszen az utóbbi években sorra nyerték az IPMC összecsapásait, sőt nagy szerepük volt abban is, hogy ilyen tökéletes célszerszám lett az általuk használt BMW R 1250 RT-P.

Jó kezekben: az idei második helyezett Kótner Zoltán a BMW R 1250 RT tesztjén, a Kakucsringen

Nyílt titok ugyanis, hogy a bajorok rendre kikérik az egyenruhások véleményét, és az ő észrevételeik alapján tökéletesítik a hatósági járműveket.