Jóllehet, még csak a szezon elején járunk, a Superbike-vb mezőnye máris féltucat versenyen van túl - legutóbb éppen Malajziában csaptak össze a pilóták. Az ázsiai helyszín mindig magában rejt egy-egy kiadós záport, és az ebből fakadó rendhagyó körülményeket, s most sem volt ez másként - a második futamon özönvízszerű esőzés nehezítette a pilóták dolgát.

superbike-nicky-hayden-8784
Hayden mindkét kategóriában a csúcsra ért

Az extrém időjárási viszonyok ezúttal nem a BSB-ben edződött brit motorosoknak kedveztek, ugyanis Nicky Hayden, a MotoGP 2006-os világbajnoka ellentmondást nem tűrően állt az élre, és köszönhetően a mögötte zajló csatáknak, magabiztos előnyt épített ki, és ezzel behúzta első WSBK-győzelmét. Diadala több szempontból is különleges, elvégre éppen tíz éve állhatott utoljára a dobogó legfelső fokán (2006, Laguna Seca), illetve azon kevesek közé került be, akik a MotoGP-ben és a Superbike-ban a csúcsra értek.

superbike-nicky-hayden-8786
A győzelem a Ten Kate csapat életében is fontos mérföldkő

- Láttam, hogy a Supersportban indulók milyen jó köridőket mennek vízen, ráadásul Jacobsen is megerősítette, hogy az aszfalt esőben is rendkívül jól tapad, szóval bátran vágtam neki a futamnak. A végén már éppen az okozott gondot, hogy a pálya remek vízelvezetése miatt helyenként nagyon gyorsan felszáradt az aszfalt, ami igénybe vette a gumikat, de sikerült jól beosztanom az előnyömet, és nyerni! Tíz nehéz év után újra a dobogó tetején állhatok, amit csak annak köszönhetek, hogy soha nem adtam fel - nyilatkozta a júliusban 35. születésnapját ünneplő világbajnok.

Győzelmével a WSBK-ban újonc Hayden a 6. helyre zárkózott a vb-tabellán, közvetlenül a ducatis Giugliano és csapattársa, Van Der Mark mögé. Az összetett pontversenyt továbbra is a tavalyi bajnok, Rea vezeti, Davies és Sykes előtt.