A csapat harmadik tagja, Daisaku Sakai hét közepén történt sérülése miatt nem teljes létszámmal, csupán két versenyzővel állt rajthoz a SERT a hétvégi katari fordulón. Természetesen Sakai is jelen volt, de a balesete miatt csak szurkolóként segíthette alakulatát. Vincent Philippe és Anthony Delhalle azonban így is a harmadik helyen zárta a nyolc órás versenyt a GSX-R1000-essel. A SERT ezzel az eredménnyel tizenegyedik alkalommal szerezte meg a kategória világbajnoki trófeáját, ezúttal a BMW Motorrad 99 előtt, míg a harmadik helyen a francia Yamaha France GMT csapat végzett.

Suzuki SERT

Az időmérőn a negyedik rajthelyet szerezte meg a SERT versenyzője, Vincent Philippe, aki már az első körben az élre állt, megelőzve a Yamaha Racing France GMT 94 iPhone csapatát. Az első négy órában gyakran változott a helyzet, míg végül a Yamaha átvette és stabilan meg is őrizte a vezetést a huszonhat motorosból álló mezőnyben, és végül 231 körös eredménnyel biztosan nyerte a futamot.

Suzuki SERT

Az élbolyban motorozók pozícióinak stabilizálódása után a Suzuki csapat remekül gazdálkodott a kiállásokkal, és egyenletes köridőket futva kemény taktikai csatát vívott, hogy megőrizze a BMW csapattal szembeni pontelőnyét (a bajorok a SERT csapattól kilenc ponttal lemaradva érkeztek az ötödik, egyben záró fordulóra). A versenyen a SERT pozíciójában hét és fél óra után következett be az egyetlen jelentős változás, amikor a kiállást követően a harmadik helyre estek vissza, ám ezután is kevesebb mint ötven másodperc volt csak a különbség az élen haladó és a harmadik helyen álló csapat között. A jól időzített kiállás nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Suzuki ismét megszerezte a World Endurance világbajnoki címet.