MotoGP Jerez - Fotógaléria

Nem indult jól a jerezi hétvége világbajnokunknak, hiszen az első időmérőn csak a 11. helyet sikerült megszereznie. Szombatra sikerült a rugózást jobban beállítani, így Gábor az első sorból várhatta a rajtot. Sajnos nem sokáig tartott a jókedvünk, hiszen a 2. kör végén megállt a motor. „Szomorú vagyok a szezon első két versenye miatt, hiszen nagyon jó formában érzem magam, de nem sikerül a futamot tökéletes motorral teljesítenem.” – nyilatkozta Talma. „Úgy éreztem az első két körben, hogy a pódiumért csatázhatok ma, és a győzelemre is lett volna esélyem, de a motor nem így gondolta. A második kör végén a célegyenesben megállt a motor, de mivel most nem ugyanaz a hiba adódott, mint Katarban, így nem sikerült versenyben maradnom. El kell felejtenem ezt a két balszerencsés nagydíjat, és a következő megmérettetésre kell koncentrálni, amely 2 hét múlva Portugáliában vár rám. „

A futamot Corsi nyerte Nicolas Terol előtt, míg a dobogó harmadik fokára Bradley Smith állhatott. A világbajnoki pontversenyt Corsi vezeti 34 ponttal, Talma 30 pont hátránnyal a 18.

A 250-esek hajrája borzasztó izgalmasra sikerült. Bautista és Simoncelli parádés meccsel kápráztatták el a 100 ezres közönséget, ám az utolsó körben Simoncelli besokallt és mindkét pilóta a kavicságyban találta magát. Nevető harmadikként Kalio futott be elsőként, mögötte Pasini ért célba, így jelenleg ő vezeti a pontversenyt.

A 800-asok rajtja a szokásos ütemben zajlott. Pedrosa ismét lerajtolt mindenkit, majd a tőle már oly sokszor látott taktikával, otthagyta a többieket és simán hozta a 25 pontot. Rossi ezúttal nem vallott szégyent és másodikként ért célba. Vicces jelent volt a futam utolsó körében, mivel a Doktor benézett valamit és már a levezető körre készült, amikor szerencséjére észrevette, hogy azért még egy kör hátra van. A címvédő Stonernak szinte semmi nem jött össze ezen a hétvégén. A futam elején hibázott és visszacsúszott az utolsó helyre, majd mire sikerült ismét felkapaszkodnia, ismét a sóderban találta magát, és csak szerencsével tudott 5 pontot gyűjteni. A VB pontversenyt Pedrosa vezeti 41 ponttal, mögötte meglepetésre Lorenzo 36 ponttal, utánuk Rossi 31, Stoner 30 ponttal.