SST1000

A széria ezresek edzésnapja Dudás Péternek és Vida Tibornak sikerült a legjobban, akiket csak a helyi Simonovics Aldo tudott néhány tizeddel megelőzni. Dudás a második, Vida pedig a harmadik helyet szerezte meg. Varga Gergely a hetedik rajtkockából indulhatott. Az ifjú titán Németh Balázsnak ezúttal kevésbé sikerültek az edzések, ezúttal csak a tizennyolcadik helyre tudta kvalifikálni magát.

A versenyen többszörös is fellendült a piros zászló, összesen háromszor rajtolt el a mezőny. Az első rajt során Dudás Péternek sikerült az élre törnie, akit egy tizeddel lemaradva követett Vida Tibor. Németh Balázs öt versenyzőt lerajtolva, tizenharmadiknak fordulhatott el a célegyenes végén majd további körökben egyesével szedte le áldozatait. Először az ötödik körben történt baleset, ami miatt le kellett állítani a versenyt. A következő „menet” már csak két körig tartott, majd újra elrendeződtek a rajtrácson a versenyzők. A harmadik alkalommal nagyon nagy berajtolás történt: Prager Kamil cseh versenyző szinte még csak a piros lámpa kigyújtásakor indult el, de a rendezők tovább engedték a futamot. Több meglepett versenyző, és a lelátó közönsége is azt hitte, hogy le fogják állítani a futamot, de nem ez történt, így az első helyről szabályosan rajtoló Dudás Péternek jelentős lemaradást kellett behoznia. Ezzel együtt a harmadik kör végére már Dudás, Tonini, Németh (!) volt a sorrend. A versenyt végül Dudás Péter nyerte meg újabb 25 pontot szerezve magának a bajnokságban. Második Vida Tibor, harmadik pedig az olasz Marco Tonini lett. Varga Gergely a negyedik, Németh Balázs pedig a hetedik helyen zárta a versenyt.

SBK

A Superbike motorok között idén Végh János mellett már Kispataki Viktornak és Ács Ferencnek is drukkolhat a hazai közönség. Az időmérőkön Végh a harmadik (1:31.586), Kispataki (1:32.835) pedig az ötödik helyet szerezte meg. Az első két helyről a szlovén Berto Camlek, és Marek Svoboda indulhatott. A verseny hatodik köréig Végh a harmadik, Kispataki, pedig az ötödik helyen motorozott. Véghnek ekkor sikerült feljönni másodiknak, Kispataki pedig az osztrák Anderkával vívta tovább csatáját a negyedik helyért. Végül az első helyen Berto Camlek, másodikon Végh János, a harmadikon pedig Marek Svoboda végzett. Kispatakit - a Team Suzuki kiemelten támogatott versenyzőjét - az ötödik helyen intették le. A harmadik magyar, Ács Ferenc, összesítettben a 26. helyezett lett.

SST600

Stocksport 600 kategóriában az időmérő edzések nem alakultak szerencsésen honfitársainknak. A legelőnyösebb pozíciót a negyedik legjobb időeredményt elérő Tolnai István (Honda) szerezte meg, majd egyel mögötte Juhász Tamás várhatta a rajt pillanatát. Kardos Krisztián a 14. helyről, Kis Tibor a 16. helyről, Dudás Attila pedig a 29. helyről vágott neki.

A rajt nem sikerült tökéletesen sem Juhásznak, sem pedig Tolnainak. Az első kör után Juhász a hatodik, Tolnai pedig a hetedik helyen tekerte a markolatot. A harmadik körre Juhásznak sikerült felzárkóznia a vezető hármas mögé, és ezt a pozíciót sikerült is megtartania a futam végéig, a dobogós helyet viszont sajnos már nem tudta megcsípni. A magyar sorrend tehát 1. Juhász Tamás, 2. Tolnai István, 3. Kardos Krisztián.

Suzuki GSX-R Kupa (betétfutam)

A szombati verseny rajtja a negyedik kockából induló Lénárt Péternek sikerült a legjobban, aki pillanatok alatt az élre kerülve elsőként fordult el a célegyenes végén. Előnyét azonban nem tudta tartósan megőrizni, így az első kör után már Magda Attila vezetett nyomában Rizmayer Gáborral, és Németh Balázzsal. A következő körökben több kisebb csoport alakult ki, amelyeket külön-külön is érdemes volt figyelemmel követni. Mindenek előtt az élen álló Rizmayer-Magda páros egyre behozhatatlanabb fölényre tett szert, és valószínűsíteni lehetett, hogy kettőjük közül kerül majd ki a győztes. Azonban, hogy melyikük lesz az, az még koránt sem dőlt el, hiszen három-négy körön keresztül gyakorlatilag egyszerre haladtak át a célvonalon. A hatodik kör után úgy nézett ki, hogy Rizmayernek sikerül, ha nem is megnyugtató előnyre szert tenni, de legalábbis bebiztosítani a vezető pozíciót. Mindeközben a második vonalban a két élharcostól leszakadva Soltész Attila, Németh Balázs, Lénárt Péter, és Benner Zsolt próbálta átfűzni magát egymáson, ami minden körben más sorrendet eredményezett. Végül a hetedik kör tájékán Soltésznak, Némethnek, és Lénártnak sikerült megszöknie a többiektől, és ezt az előnyt a verseny végéig meg is tudták tartani. Az utolsó körökben Magdának már nem sikerült befognia Rizmayert, így a Black Motorsport versenyzője végül nem egészen három tizeddel maradt le a győztes mögött. A harmadig helyet egyetlen hajszállal, azaz nem egészen négy századdal Soltész Attila halászta el Németh Balázs elől. A leggyorsabb körért (1:39:188) járó pont ezúttal Magda Attilát illette.

A vasárnapi futam a GSX-R Kupa történetének eddigi legizgalmasabb versenyét produkálta. Az első körökben ezúttal Magda Attila, Rizmayer Gábor, és Németh Balázs szakadt le mezőny többi részéről, majd - a publikum nagy örömére - olyan bemutatót tartottak, aminek láttán időnként még maga Valentino Rossi is felszisszent volna. Nem mindennapi látványosságot szolgáltatott, ahogy a három versenyzőt körről-körre, egy-két század választotta el egymástól a célegyenesen való áthaladás során. Közben tíz másodperces hátránnyal ugyan de Soltész, Benner, Vajzer és Lénárt is ott volt a nyomukban. A harmadik csatatér sem szűkölködött látványosságokban, ahol is Zsiliák Lajos, Szabó Henrik, és Berei András próbálták ellehetetleníteni egymást. A futam az eddigi fejleményekhez méltó záróakkorddal fejeződött be. Az utolsó kör végén Rizmayer, Németh és Magda fej-fej mellett bukkant fel a célegyenesben, és bár csak pillanatok voltak hátra a versenyből még semmi sem dőlt el! Németh a nagy tülekedésben a füvön tette meg az utolsó métereket, de vissza tudta kormányozni magát az aszfaltra, és még ezzel együtt is olyan szoros volt a befutó, hogy biztosan csak az időmérő monitorra pillantva lehetett megállapítani a győztes kilétét. Az pedig azt mutatta, hogy 0.086 ezred különbséggel Rizmayer Gábor szerezte meg a győztesnek járó 25, és a leggyorsabb körért járó plusz egy pontot is.