Kettős Suzuki győzelem született az idénynyitó futamon.

Yukio Kagayama és Troy Corser uralták a hétvégét az idén bemutatkozó 1000-es GSX-R-ekkel. Valamit nagyon eltaláltak a Suzuki mérnökei, ugyanis legutóbb 2001-ben állhatott a dobogó felső fokán a gyár pilótája, igaz akkor Pierfrancesco Chili egy 750-es gixerrel verte oda a többieket. Az első futamot, melyet eső miatt félbe kellett szakítani, Troy Corser, míg a másodikat Kagayama nyerte, így mindkettőjüknek kijutott az ünneplésből. “A második futamon az aszfalt hőmérséklete alacsonyabb volt, és úgy éreztem, hogy a motor lehetne jobb is, de végül megcsináltam.” – nyilatkozta Kagayama. “Troy szélesen vett egy ívet, mert olaj volt a pályán, és csaknem ki is csúszott. Én is éreztem, hogy csúszkál a motor, de folytatni tudtam. Ezután csak a célegyenesnél felmutatott táblát kellett figyelnem, és a helyemen maradni.” – fűzte hozzá a japán pilóta, aki 45 ponttal vezeti a tabellát.

A Suzukisokkal egyedül a Ducatis Régis Laconi tudta tartani az iramot, míg Chris Vermuelen legjobb Hondásként a 4., Andrew Pitt pedig legjobb Yamahásként az öszetett 5. helyére tudott felkapaszkodni.

A SuperSport kategóriát ezúttal is a 600-as CBR-ek uralták. Fujiwara messze elhúzott a mezőnytől, őt Charpentier és Fabrizio követte a célban.

A következő futamra április 4-én kerül sor Phillip Island-en, ám előtte, március közepén még összejönnek a csapatok egy közös tesztre.