Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A motort honnan...?
Hát én Miskolcon lakok legjobb lenne innen, de máshonnan is érdekelne.
Honnan?
OLvass vissza!
Esetleg 1 hónapon belül nem tervezi valaki hogy megy németbe?
Mert felézhetnénk a benzint és hoznám én is a motort
Sziasztok!
Németországból szeretnék hozni motort magamnak (Mivel nálunk nincs ilyen, ha van is sokért adják).
Milyen okmányokat kellenek ahhoz hogy itt is forgalomba tudjam helyezni?(rendszámos kint is)
Haza tudom vezetni onnan a német rendszámmal?
Itt hova kell mennem intézkedni?
A régi rendszámmal mi lesz?
Hogy tudok utána nézni hogy nincs-e behajtás alatt vagy hasonló?
Köszönöm előre is
Sziasztok! én most hozzájutottam egy GPZ 500-hoz annyit tudok róla, hogy olasz import, nagyon megkímélt kis gép, és nagyon meg is szerettem, viszont nem nagyon vannak meg az olasz papírjai, csak egy fénymásolt olasz forgalmija van, de az sincs nálam az is lehet hogy az sem létezik, most mit tegyek? Milyen módja van annak, hogy én le tudjam őt papirozni? az sem baj, ha nem törvényes :D
Németország felé rengetegen mennek trélerrel, nemcsak magyarok, de románok meg bolgárok meg mások is. Szerintem ha leintesz egy nyugat felé menő üres trélert, akkor kis pénzért elvisznek. Ezt csak azért mondom, mert ha én a helyedben nem találnék senkit itthon, akkor kimennék reggel egy autópálya parkolóba, és egyezkednék a megálló tréleresekkel...
Sziasztok!

Szeretnék kivinni egy motort Németországba(München). Ha valaki tart arrafelé trélerrel és beférnék hozzá, vagy tud valamilyen egyéb lehetőséget amivel ki lehetne vinni, azt megköszönném. Sajnos pillanatnyilag működésképtelen a motor. Kisbuszt bérelni, meg sajnos rohadt drága...

Előre is kösz a segítséget!
Kösz a gyors választ!Hétfőn neki is ugrok.
Igen,fékerőt mérnek és az összes fénynek működni kell.Km óra nem lényeg.
Sziasztok!
Most készülök lepapírozni motrom,de a sebességmérő még nem működik.Szerintetek átmegy így a műszakin?
Nekem a 2004-es CBF-600 olasz papíros cakk-pakk- biztosítással, műszakival, regadóval 135 ezer magyar pénz volt.
Sziasztok!

Nem tudtok mondani valami infót hogy ki foglalkozik motor behozatallal?

25 kw-s suzuki bandit, yamaha zeal, kawasaki balius vagy ilyesmi érdekelne, esetleg bmw f 650 vagy f 650 gs.

köszi előre is.

Doki
Sziasztok!

Honda CB600F Hornet, Angliából jönne haza. 2001es, kb. mennyi lesz a Magyar rendszám? Minden költséggel..

Köszönöm előre is!

kok$zoro$z
az a baj, hogy igy annyi macera, ami nem eri meg egy 10+ eves gep eseten a hercehurcat, inkabb megveszem otthon :(
pedig itt nagyon durva dolgokat latni am, pont most neztem egy mocihirdetest, ilyet ir a tag hogy 'ACHTUNG! az oraban 47500 km van, de a motor valojaban 68000 km-t futott, csak volt kozben egy oracsere'
itthon meg siman visszatekerik 30000-re, es eladjak egy vagyonert hogy 'alig futott, evekig garazsban allt'
Próbarendszám, és arra bizti. De ennek nézz utána!
es tenyleg, koszonom

a lenyeg, ha valaki ugyanezen gondolkodna:

"Csak akkor használhatod a német rendszámmal, ha van kint bejelentett lakcímed (vagy nem a Te neveden van, hanem valaki kint élő nevén). Ideiglenes rendszámmal és ideiglenes biztosítással haza tudod hozni lábon, de csak pár napig használhatod úgy. Amúgy nagyon egyszerű, megveszed, vagy lefoglalod a járgányt, elkéred a forgalmiját, azzal kötsz akárhol egy ideiglenes biztosítást, majd azzal meg a forgalmival meg az adásvételivel besétálsz a legközelebbi Strassenverkehrsamt-hoz, és kérsz ideiglenes rendszámot. Egy nap alatt elintézhető az egész."

mivel nekem nincs hivatalos nemet lakcimem, igy ha jol ertem, ez bukta
"ideiglenes"
en szivesen olvasok, na de 115 oldalt?
de ha adsz vmi 'keresoszot' amire jo esellyel hamar kidobja amire en vagyok kivancsi, azt megkoszonom :)
Pedig nem ártana olvasgatni
jo hosszu a topic, nem allok neki vegigolvasni
valaki le tudna irni par mondatban, hogy mi a teendom itt Nemetorszagban, ha venni es hazavinni akarok egy motort? mindenkepp 'labon' kene hazavinnem, tehat trailer, egyebek nem jatszik
ilyenkor mar az itteni papirozasnal lekerul rola a rendszam, vagy azt rajta lehet tartani legalabb amig hazaviszem?
Nem viccből mondtam. Van több telekocsi névvel iletett kereső is, ahol útitársakat/sofőrt lehet keresni egészen különöző, akár nagyon messzi célállomásokhoz is.

Ha jól értelmeztem neked a kijutást kéne valahogy megoldani.. aztán lábon haza hoznád a motort.

http://utitars.oszkar.com/ vagy http://www.telekocsi.eu/ és ez csak két találat.. a másodikon egyből találtam olyat aki belgiumba megy, és vinne utast
Köszi szépen az értelmes válaszod.....
Csak OT-s minősitéssel tudja redszámoztatni.