Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok olyan kérdésem van hogy én csak terepen földutakon szóval endúrózni szeretnék utcán egyáltalán nem egy 125 ös olasz mtx-ról van szó az előző gazda 3 évet húzott le vele utcán 50 esként a hengerből domborodik kifele hogy 49 cm3 az biztosítás megvan rá kötve de ha még is meg állítanának addig még megyek ki a föld utakra stb... és nem hinnék el hogy 50 es akkor a B-s jogsimat elvennék vagy csak pénz büntetés kapnék?
Hangjáról, háttal állva megmondom, hogy 50-es, vagy 125-ös!
Azt, hogy a hamis pénz is látszólag teljesen olyan, mint az igazi.
Mégis ha gyanú merül fel....bevizsgálják és kiderül, hogy HAMIS !
Ha eldötötted hogy veszed faszt kell győzködni?
Vedd,használd................oszt annyi.
Most figyelj..... a rendőrnek NEM kel tudni eldöntenie, megállapítania..... ELÉG HA GYANÚ merül fel.
Az meg az okos fejed láttán is kialakulhat.
nah ez kurvajó így szerintem ez nagyon igényes munka, nem beleütve van, hanem szépen kidomborítva, full gyári...a vázon is. Mondjuk itt is fennál az 'aki ért hozzá úgyis tudja', de ez azért elég jól meg van csinálva!
Amivel ránézésre meg lehet bukni (a korábban leírtakon kívül) az a kipuff mérete, mert az általad linkelt képen is jóval nagyobb a 125-ösé, valamint a kmóra számlapja, ezekkel kezdj valamit szerintem, pláne ha a váznyakon/blokkban már át van kókányolva!
Én télleng nagyon hülye vagyok,hogy csak én látom úgy,hogy nem igazán tudja megmondani a rendőr errl a két motorról,hogy 125 ös lenne..szemlátomásra,mikor leeht életébe 2 dikat látja...
utána erkölcsit sem kapsz tittajó
Szia.
Nekem is Dt 125 volt és persze 50-esként. Olvastam én is hogy kockázatos mert megfoghatnak persze röhögtem rajta hogy úgy se jön rá a hülye rendőr hogy hány cc mivel nekem is be volt ütve a hengerhez hogy 49cc. Ez be is vált kb 1 évig addig kb 2-3x igazoltattak gond nélkűl. De egyszer kifogtam egy morci rendőrt aki értett hozzá és gondolom nem tetszett neki hogy hülyének akarom nézni. Az alváz + motorszám alapján valakit felhívott 5 perc múlva már tutta hogy 125-ös szal nem volt mit tenni. Mind1 a végén feljelentés lett belőle a motort körbefotózták eljöttek hozzánk az adásvételit, papírokat is fotózták vagy evitték ezt nem tudom már kb 3 éve volt. A lényeg hogy 70.000-et fizettem + fél évre elvették a jogsimat + kaptam 2 hónap felfüggesztettet a papírok (adásvételi de főleg a biztosítás) hamisítása miatt. Na ha ezek után ez megéri neked akkor hajrá.
A Yamaha Dt király gép. Strapabíró, túrázni, közlekedni, stb. Körbemész vele a földön, mire megzörren. Persze, ha karban tartod, olajcsere, csavarok utánhúzása, bowdenek olajzása, stb...
A bicikli erősíti a test és az elme állapotát.
Válaszd inkább azt.
De úgynézki én inkább egy alacsonyabb yamahát veszek,ilyet,ebb ugyanúgy benne van a köbcenti jelölés stb,mint a képen látható Dt-n.

Osztálytársamnak ugyanilyen van feketébe,50-esként,csak ő városba használja,másik havernak is van,de ő feljebb lakik pest alatt,sokszor igazoltatták,már...... Nem megmagyarázni akarom,köszönöm asegítséget,meg persze értem akockázatot,én csak a legjobb,döntést akarom emghozni,úgy,hogy igenés járkálni fogok itt faluba a motorral..
Ehez mit szoltok?
És ha véletlenül kpm-re beküldenek,tehát azt az utat járom,akkor ott pénzbirság,stb,de nincs priusz meg ilyenek ugye?

Honnan tudjam meg azt,hogy kivitelezhető,e egy kissebb henger ősszehozása a 125-ösre?
Azért nem olyan egyszerű:
- elkapnak egy olyan motorral, amin nincs műszaki, +rendszám
- neked nincs jogsid nagymotorra, (ha van x2!)
- közúton közlekedsz jogsi és rendszám nélküli motorral.
Összesen hány forint is lesz? Mert ez nem csak egy kis "ejnyebejnye itt egy csekkecske fizesdbe azt hadd szójjon"
Ez biza feljelentés, motor lefoglalása, bünti befizetése (leülése?) priusz megkapása, sohatöbbé jogsi megcirbantása.
Mindenki úgy mazochista, ahogy jól esik, de én szeretek nyugodtan találkozni a hatósággal és nyugodtan aludni az utam előtt - után.
Én nem rizikóznék, mert holnap kapnak a zsaruk egy ukászt, meg egy kpm-es fickót és rászállnak az ilyenekre. Egy hét alatt lehet összeszednének annyit, hogy mehetne az IMF a fenébe...
Lehet nagyképűen gangolni az "50"-es vassal, aki akar tegye, de minek, ha nem mehetsz rá a főútra vele? Az ótvar mellékutakra meg minek nagymotor? Földútra meg mehetsz amivel akarsz poroln vagy sarazni
kb 100pénzel több egy rendszámos dt
rendszámos géppel jogsival lehet menni bátran mindenfelé szóval megéri

de ha csak a ganét túrni kell a faluszélre akkor még megértem a 125-50 dolgot, bár akkor meg nemigen kell fosni a sünöktől
majd ha elkapnak akkor ráérsz ezen törni az agyad szerintem hülyeséget csinálsz ezzel hogy megveszed akkor inkább vegyél egy rendszámos 125-öst még ha nincs rá jogsid akkor is azzal gyakorolsz és utána levizsgázol meg ha uton közlekedsz vele akkor is kisebb eséllyel állitanak meg mert van rajta rendszám nem feltünő
Megveszem a motort mnidenki eztcsinálja ,az összes yamaha dt 125 50 esként van használva...

Amúgy mivan akkor,ha már látom nincstovább,és látom beakarnak küldeni kpm-re akkor,elmondom h 125-ös és emgbüntetnek h nincs jogsi,meg rendszám az emnyni birság lehet kb?
Ha eldöntötted nincs is több kérdés. Sajnos tuti szöveg nincs. Ha rendőrök rá vannak állva és van kedvük foglalkozni veled esélyed sincs. A kérdés, hogy bevállalod-e a kockázatod.

Mi itt jobb belátásra akarunk bírni, hogy ne kelljen fosnod motorozáskor, ne essél anyagi csődbe, illetve elmeséljük azokat a történeteket amik megtörténtek. Így teljesebb képet kapsz és elgondolkodhatsz újra, hogy megéri-e. A 80-as dt váza kisebb mint a 125-ösé, jobb ha tudod.
Te döntesz.

A főnököm fiát 30-40 rongyra büntették leonardozás miatt illetve 6 hónapra bevonták a B-s jogsiját. Anno mikor én megvettem a 125/50-et első úton a sötétben elcsaptam vele egy részeget. Nem kellet rendőrt hívni... Persze azóta eltelt már 15 év és sokkal szigorúbban megy minden.
De nem érted, hogy nincs segítség meg megoldás? Az kell, akkor vedd meg. Ráülsz és mész, onnantól fifti-fifti, vagy megfognak vagy nem, ennyi. Ne menj 70-él többel városban és ha vannak 125-s matricák tüntesd el. Ha a rendőr ért hozzá, akkor már tökmindegy mit próbálsz varázsolni a blokkon meg a tököm tudja min, úgy megb@sznak mint még soha. Ez ennyi. Vagy bevállalod vagy nem. Ha igen, vállalod a következményeit, slussz. Én is próbálkoztam régen mindenfélével aztán rájöttem, hogy kurvára semmi értelme, letettem a jogsit és kész....
Látom,nagyon nem értitek mi a helyzet (az a neve ennek a topiknak hogy:125/50 kimagyarázása, KPM elkerülése ) akkor nekem itt ne irjon senki,oylat,hogy hogy nem lehet emgérteni,meg minek kell kérdezni,nem tetszik nem kell ideírni és kész,aki segít,vagy segített annak köszönöm.

A motor yamaha dt 125,vagy yamaha rd 125 biztosan meglesz nekem.Márpedig akkor használni is fogom,és nemkell nagyobb vagy hasonló,pontosan ez kell,és büntetést szeretném megúszni,továbbá semmi fennakadást nem akarok.Ezért tettem fel itt a kérdést,hiszen pl:ha a yamaha dt 125-öt nézzük kb:80%-át 50-esként használják,gondoltam akkor itt,a direkt erre épülő forumban tud valaki segíteni,nem fogok vele 130 al végigmenni faluba,meg nem amperkodok,nem ez a kérdés,hanem normális körülmények között,vagy milyen megoldásaim lehetnek,vannak.?

Továbbá...yamaha dt 125,és yamaha dt 80 testre ugyanakkora,de a blokknak méretei is,persze nem miliméter pontosságra mnoodm,de ránézésre.

Tudom,hogy az,hogy aztmondom,hát 50-esként vettem enmtuttam,hogy 125-ös (tudom törvény nem tudása,nem mentesít,de ezt a rendőrnek kell megmagyarázni,elmnoodm neki,hogy engem átvertek,blokkon is azvolt,hogy 49,5 ccm,nem huzhatom szét azért a blokkot....

Ha PL:látom egy hirdetésben,hogy 50 es vámpapirral,akkor blokk,motorszám alapján nemtudják megmondani,hogy mekkora?


Ha valaki tudna segíteni,nagyon megköszönném,bármilyen ötlet,megoldás érdekel...

Amúgy,én csak itt faluba szaladgálok,mivel nincs olyan messze a határ,rávannak álva ahatársértőkre,ígyhát sok a rendőrauto,de csak őket figyelik,engem 3 év alatt egyszerse igazoltattak,de ha igazoltatnak,akkoris elkéri biztositás,jogsit,de ha megnézia motort akkorse biztos hogy valami gyanulya lesz,ha gyanulya lesz megnézi,hogy belevan ütve az 50ccm,ha mégis gyanulya lesz,mert érthozzá elvégre ő is emberből van,nembiztos,hogy kiakar baszni a másikkal,vagy ha kiis baszik akkor nembiztos,hogy több 100 e ft-al,ha kell otthagyom neki a motort ingyen:).

Haveromat 5-6 szor igazoltatták itt nálunk..ebböl 1 szersem uyganazok a rendőrök,és ezek az alkalmak közül sose volt biztositása,és simsonnal ment 70-90 el belterületen...elengedték mnidig annyit mnotak " na menjél,de legközelebb ne forduljon elő,hasonlók!,ezek az alkalmak közül egyszer elis menekültek előlük,akkorse volt balhé..........Na én ezek a dolgoktol tisztességesebben,és átgondoltabban fogok cselekedni,előre is köszönöm a segítséget!

meg ha menekülni kell avval lehet is
Egyetértek. akkor nem legalább nem kínoz megint a gondolat, hogy ez a motor megint kicsi lett bassza meg... Mindegy mire ragasztod fel az 50-es matricát. Legfeljebb mondod, hogy ennek extra hűtése van azért ilyen nagy a henger...
meg aztán minek 125össel szarozni amikor 600assal is lehet?
lebukás esetén attól még nem lesz nagyobb átmérőjű az ánusz