Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én azért elpöfögnék melóba egy 50 4t Zippel pl
Gyorshajtásért nem büntethet meg csak úgy mert úgy látta, hogy gyors volt...

Ha mondja, hogy gyorsan mentél és most megbüntet, akkor én ezt tenném:

- szeretném látni a fényképet arról, hogy mikor? hol? haladtam én annyival a motorral
- szeretném látni a mérőberendezést és berendezés hitelesítési kézikönyvét

Ezekkel ugye nem tud szolgálni és mivel a szeme és a rendőrautóban lévő kilométeróra sem hiteles sebességmérő berendezés, így az alapján nem büntethet meg.

Innentől 2 út van:

1. megbüntet valami másra
2. jó utat, viszlát
Úgy van! tavaly volt szerencsém menni egy 4 ütemü 50-sel vicc volt
"...50-es 4 ütemű robogót..." Ne vegyél, sz.....rt sem érnek. 4 üteműből legalább egy 125-ös kell, hogy menjen is.
Írok egy meglepő dolgot, pár hete okmány irodában jártam más ügy miatt, de gondoltam megkérdem mit mondanak a 125-ös, papírok nélküli, hobbi célra használt motoromra.
Kérdésem: mi kell a forgalomba helyezéshez? Válasz: a külföldi forgalmi másolata elegendő neki, azzal már elhiszi hogy nem lopott és el lehet indítani a regisztrálást.
Aki nem akarja, nem hiszi el, tudom máshol mást mondanak, de itt, az ország igencsak keleti felén ezt mondta az okmányirodás hölgy.

Más kérdés hogy eszem ágában sincs rendszámot tenni egy 10 literes fogyasztású, erdő járó motorra.

Műszaki vizsga is olyan dolog, hogy van ahol keményen veszik, és hát láttam már olyan járműre sikeres műszakit, amiről ők maguk sem hitték el hogy tiszta előéletű...

Jut eszembe, más téma, de szeretnék venni egy 50-es 4 ütemű robogót, akinek van bármilyen típusú és eladó az ne tartsa magába .
A hatóság, vagyis az állam nem lesz lusta majd megadóztatni a bontósokat ezekre a 125-ös bevett jószágokra, ha lefüleli, hogy ezrével adják le őket. Akkor majd a bontó sem veszi be őket, vas árában sem. Attól meg ne félj h a hatóság elnézi, h majd papírok nélkül a 125 forgalomba helyezhető legyen. Akkor már mindegy lenne hogy hány köbcenti, nem? Ez elég nagy hülyeség volt részedről.
Ha az adásvételi a külföldi eladótól-hozzád mind megvan (ideális estben 1) akkor semmi gond nem lehet elvileg! Egyébként kivonót valóban nem adnak csakúgy akárkinek.Robesz vázszámmal nincs nagy tapasztalatom,de amit eddig láttam,azon jobb oldalt a trepni alatt hátul volt egy plakett!
Kizárt hogy semmi nélkül 1 motort is forgalomba fognak helyezni...erre mérget vehetsz
"annyi van belőle mind a nyű és nem fog ennyi emberrel kicseszni a hatóság"
Hát mindenki vessen magára aki megvett egy 125/50-est,abszolút hidegen fogja hagyni a hatóságot,ez nem úgy megy hogy egy csomó illegálisan behozott motort csak úgy semmi hovatartozást igazoló pappír nélkül engednek nyilvántartásba venni,mert vásárláskor sajnos nem kaptak semmi pappírt róla csak egy adásvételit ami nem igazol szinte semmit,és ráadásúl 50-es ként van feltüntetve...
Szívja is meg aki így használ egy 125-öst...
Úgyis az lesz a vége, hogy minden okmány nélküli 125-öst gond nélkül forgalomba lehet majd helyezni, mert annyi van belőle mind a nyű és nem fog ennyi emberrel kicseszni a hatóság. Nem lehet ennyi motort a bontóba küldeni, úgyhogy én azt mondom, hogy nem kell beszarni, csak idő kérdése.
Ez komoly kérdés?
Okmányok nélkül?
.
.
.
Komoly a kérdés?
Üdv!
Szeretnék venni egy 125 köbcentis endurót okmányok nélkül, és az a kérdésem, hogy azt egyáltalán forgalomba lehet helyezni? (rendszám, műszaki, törzskönyv....)
És még egy a motorszám stimmel, az alvázszámot hol kell keresni a Kymco Agility city gépeken?
3.Ezen papírokkal, amiket az előző hozzászólásban írtam, rendszámozható a gép, vagy kell még valami?
Aki tud kérem válaszoljon, fontos lenne.
Még 1 x szeretném feltenni a kérdésemet, mert nem kaptam rá választ.
Tehát: van a mocimnak vízjeles, hologrammos, olasz -eredeti, nem fénymásolt , zöld színű forgalmi engedélye, és kivonója is, meg kétnyelvű adásvételije is. Szeretném rendszámoztatni, és itt kérdezném meg attól, aki jobban ért hozzá, ha ezek a hivatalos papírok, mint forgalmi, meg kivonó megvannak, ettől még lehet esetleg sáros, neadjisten lopott a moci? Ismerős, aki motorokkal foglalkozik, műszakiztatni is viszi azokat, szereli motorszalonja van azt mondta, addig ki sem adják a kivonót, amíg meg nem bizonyosodnak arról, hogy minden ok a motorral. Ez így van?
Engem állított már meg rendőr, mert gyorsan mentem. 50-es robogóval olyan 85-90 körül. Annyit mondott, hogy azért állított meg, mert túl gyorsan közeledtem feléjük. Mondom persze, fel kell venni a forgalom ritmusát. Fiatal rendőr volt, annyit mondott erre, hogy azért csak óvatosan, és jó utat kívánt. Rendőrtől függ hogy mit csinál a gyorshajtókkal.
ja, ha azért állít meg akkor bukta, mert ami 45-nél (vagy mostanság sokat hallani 40-et, má nem is tom) gyorsabb, az nem smkp.
első szava "de jó megy ez a motor" majd valószínű megbüntet az most mellékes hogy 50-es vagy 70-es henger van rajta azt a helyszinen úgy sem derül ki,viszont gyorsabban mentél mint a megengedett seb. és ez a lényeg ebben az esetben
Hali!
Van egy Beta robogom 70-es hengerrel, vízhűtéses. (a gyári 50-es is vízhűtéses) A burkolat mindent takar, még a hűtőt se látni. A kormány alatt van a vázszám/motorszám. A robogón sportkipufogó van. Pesten lakok, és ha megyek át az eggyik hídon, ott 70-el lehet menni. Szerintetek ha a forgalom visz, és a 70-es táblánál 70-el megyek, a rendőr mit szolna ha megállít? (feltéve ha kivesz a forgalomból)
Nem
Hali.Szerintetek azt meglehet csinálni,hogy van egy cagiva elefant 125 vázam és abba beleraknák egy am6 50 es blokkot.Biztositást tudok rá kőtni?És akkor lenne biztositás meg adásvételi,ez igy szabályos lenne?
Nem tudod mi a megoldás?
Ezek után el kell, hogy mondja valaki, hogy hagyni kell a fenébe az ilyen robogót....vagy bármit.
Van másik rengeteg!
Ha téged ellenőriznek és az a szitu, amit leírtál.....akkor egy darabig meg lesz a programod...azt garantálják.
125/50=bukta.


Lehet, hogy nem most, csak idő kérdése.
Hát persze, hogy nem. Csak akkor nem értem, mi a megoldás... Gondolom egyből az alvázszámot nézik.. Vagy tévedek ? Mivel a henger ccm-et nem látja burkolatbontás nélkül
Bemész a boltba venni egy kiló kenyeret. A boltosnak egy kenyér árát fizeted, de zsemlét ad. Elhiszed, hogy kenyeret kaptál?
Ergo alapból bukta mindegyik ?