Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia!

Köszi az infot. Holnap lenne moci szerelős napom, akkor csinálnám, de nem találom egyik manuálban sem amit írsz. Csak a kuplung karnál és a bowden rögzítésénél való beállításra térnek ki.

Tudod kicsit részletezni? Ugye van négy rúgos csavar körben és középen még egy nagy csavar. Ez utóbbit kell tekergetni? És egyik irányban nő a holtjátéka? A másikban csökken?
Kuplung felőli oldal deknit le veszed, és a kuplung közepén van egy durva beállító csavar. Manualt letöltöd abban benne is van a beállítás menete
Sziasztok!

Ha a kuplung bowdenen már nem tudok állítani (a lenti beállító csavarokkal) és még így sem tudja a gép a gyári holt játékot akkor a bowden cserés, vagy a kuplungom kopott el? Vagy bármelyik lehet?
Na ide ezt beírom, hogy később megtaláljam :)

Az alvászám felépítése

1-3 karakter -> ZD4 Fix, WMI code, Azt jelenti, hogy Aprilia :)
4-5 karakter -> Modell azonosító MM az RS asszem.
5-7 karakter -> Modell verzió
8 karakter -> Nem használt, vagy ellenőrző kód
9 karakter -> Év kód
10 karakter -> Gyár kódja, ahol a moci készült. (S - Scorzè, N - Noale meg biztos van még)
11-17 karakter -> Az adott motor egyedi kódja.

Évek dekodolása:
L = 1990
M = 1991
N = 1992
P = 1993
R = 1994
S = 1995
T = 1996
V = 1997
W = 1998
X = 1999
Y = 2000
1 = 2001
2 = 2002
3 = 2003
4 = 2004
5 = 2005
6 = 2006
7 = 2007
8 = 2008
9 = 2009
A = 2010
B = 2011
és így tovább.
Szia!

Köszönöm! :)
Érdekes, mert elvileg a két gép között max annyi a különbség, hogy az egyikben AM5, másikban AM6 blokk van (meg persze esetleges különbségek).
Mivel nekem egy Classic-gépem van, és az 97-es, inkább az előző felé mozdulok (amúgy is AM5-blokkos), szóval NGK-mércével 8-as hőértékű gyertyát kap majd, hézag is hasonló lesz.
Én amúgy NGK R BR9ES használok a gyári 0,6 -os hézaggal és a gyertyaképem legalábbis szép. ;)
Sziasztok!

Aprilia RS 1995-ös évjáratú gépkönyv szerint:
Hézag: 0,4-0,6
Gyertya:
BOSCH W 3CC
CHAMPION N2C
NGK B8 ES

Arpilia RS 2001-es évjáratú gépkönyv szerint:
Hézag: 0,6-0,7
Gyertya:
Standard: NGK R BR9ES
Alternative: CHAMPION RN1C, NGK R BR8ES

Lehet átlagot vonni :)
A leírás alapján 0,5-0,7mm gyertya hézaggal BR8ES/F10KC gyertyával illetve másik leírásban még a DenzoW27ESR is ajánlották . Többet nem tudok róla még kezdővagyok. .Preparation reference
Item Standard value
Standard C5HSA(NGK)
Hard plug C6HSA(NGK)
Recommended
spark plug
Soft plug C7HSA(NGK)
Spark plug gap 0.5-0.7mm
Sziasztok!
AM blokkban milyen hőértékű gyertyát érdemes rakni nyárra? Most Denso W24ESR-U van benne (NGK 8-as hőértéknek megfelelő). Érdemes cserélni, vagy jó szokott ezzel lenni? Eddig is ez volt benne, de egy ideje nem foglalkoztam ezzel, és már elfelejtettem dolgokat..:D
+: Gyertyahézagot mekkorára is érdemes állítani?
Köszönöm a segítségeket! :)
Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni AM6 motor ügyben . Nekem van egy ilyen blokkal szerelt motorom aminek rossz volt a főtengelye .
Vettem hozzá egy teli sonkás főtengely és az a gondom hogy nagyon ráz,remeg, menetközben ebben a blokban van egy röpsúly, a fogaskerekek állása az jól van beállítva a röpsúly felöli két pontos közé esik a főtengely felöli egy pontos .
A lényeg mivel ehez a blokkhoz nem telisonkás főtengely való gyárilag és én most telit tettem bele javúlhat-e a helyzet ha kiszedem a röpsúlynak a fogaskerekét hogy ne hajtsa menetközben ?
Szerintem ez miatt ráz annyira a motor hisz a telisonkás főtenygelynek nem hiszem hogy kell kiegyenlítés.
Továbbá nem tudom hogy van-e más szerepe a röpsúlynak a félsonkás főtengely által keltett rezgés csillapításán kívűl mert ha nincs akkor lehet hogy enne a kiiktatásával megoldódna a problémám.
Elnézést ha helyenként nehezen érthetően fogalmaztam !

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!!!
Üdv Tibi
Sziasztok.
Eladó szeretett 25 KW-os motorom.

https://new.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/er-6f/kawasaki_er-6f_25kw_35kw-11460039
Aprilia RS50-hez kellene a jobb oldali belső fekete burkolat cső, mely a fejidomon lévő lyukra is rámegy.
99-től szívlámpásból.
Helló!
Tudnátok nekem abban segíteni,hogy aksit cseréltem és lett egy olyan gond hogy ami volt benne gyári km 19.300km azt is lenullázta. Ilyet tapasztalt már valaki?
A választ előre is köszönöm! 2008-as évj.
Hello!

2001-es RS50-nek a hidraulikus féklámpa kapcsolója bedöglött.
Tudja valaki mik a paraméterek? Van utángyártottba, ami jó oda ?
Szerintem 1:50 vagy sűrűbb JASO FC vagy FD minösítésű olajjal hacsak nem bejáratos.

Illetve itt írták mások hogy kösd vissza önmagába az olajozót.
Aprilia rs 50-em van. Ha kiiktatom az automata olajzót , milyen keverékkel kell használnom?
Aprilia rs50 benzincsapot kersek.
Be van verődve a bástya, a durvabeállítóval utána kell menni, miután egy etalonnal kimunkálta(tta)d belőle a gödröket
Enyèm is ilyen, de nem te vagy az első aki panaszkodott. Èn már kicserèltem hidraulikusra, azòta megszűnt. Nem olcsón csinálták, de legalább jó.
Sziasztok. Új lamella szettem van az Rs 50 esemen de mégsem jó a váltó. Hiába huzo be a kuplungot nem emel ki rendesen és húz a motor miközbe tövig bevan huzva a kuplung. Hideg motornál van ez főként ha meleg a motor már nincs baj vele.
Megszületett a megoldás, kevés volt a levegő, túl sok olajat nyomott a külön olajzás (átlag 1:20) valamint picit meg voltak nyílva a visszacsapó szelepben a lamellák.
sziasztok van egy rs 50 es motorom és szeretném hogy egy kicsit jobban menyen nagyobb hengert vagy mit lehetne vele csinálni köszönöm előre is
Sziasztok, malaguti drakon nkd50 távgyógyászatban tud valaki segíteni? Tudom hogy nem Aprilia RS50, de ez is AM6-os...

A motort szétgányolt állapotban, üzemképtelenként vettem, már nagyjából összeállt, működőképes de nem üzembiztos. Eddig megvolt: tank mosás, teljes hűtőrendszer mosás és vízkőmentesítés :) karbi tisztítás, hengerfej pakolás csere, 2T és váltóolaj csere, gyertya, pipa, gyertyakábel csere. Minden gyári vagy gyárilag előírt, kivéve egy leo vince első dobot (ezzel vettem). A motor alsó tartományban érthetően nyomatékszegény de szépen jár és húz (1000-6000)..A felső tartományban (8000-12000) nagyon jól megy (emelkedőn is). A végsebességéről publikusan nem nyilatkoznék. A kettő között viszont darabosan jár, nem húz, nem szép a hangja. 1-es, 2-es fokozatban pedig nem pörög ki rendesen, ledadog. Az új gyertyát 150km-en olajos-fekete-kormosra köpte. A feleségem nem bírt mögöttem jönni olyan büdös állítólag a kipufogógáz. A fogyasztása egyébként tempósan járva 5,5 l/100 körül jön ki. Lehet hogy a bűz és a valamivel erősebb füstölés a korábbi hengerfej pakolás hiba következménye, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, 350km után még most is köpköd kicsit a kipufogó (olajat) de egyre kevésbé.

Valakinek van ötlete merre keressem a hibát? Esetleg tud valaki Miskolc és vonzáskörzetében megbízhatóan dolgozó szakit aki ránézne?
elado malossi k15 cdi 20eft
98-as RS-nek milyen vastag légszűrő kell papíron? 10/15/20 mm? Ti milyet használtok?