Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jól néz ki a géped!
A 2003-as vonzóbbnak tűnik, de én bizalmatlan vagyok:
1. A 2003-as R változatokon már radiális féknyereg volt az Öhlins telókon. Ez itt meg a korábbi változatok teleszkópja.
2. A féknyerget éppenséggel le is lehetett festeni utólag, de pirosra csak a '98-99 évjáratokon festették
3. A 2003-as gépeken az 5 duplaágú arany színű OZ felni volt, ez meg nem az. Viszont volt az SP kivitel (limitált kiadás SBK homologizáció), azon meg Brembo felni volt, valami hasonló mint ez. Ezt meg kell nézni, lehet hogy csak egy sima alufelni lefényezve.
Meg kell nézni a villát, kormány-nyakat, villahidakat és ha rendben vannak akkor ez is lehet jó motor.
A 2001-es sem az aminek árulják:
Az első villa nem Öhlins (viszont a hátsó gátló az!)
Az elképzelhető, hogy egy R verzió volt, csak valamiért ki kellett cserélni az első telót... Vagy sima verzió volt, csak szereztek bele egy hátsó Öhlins gátlót meg OZ felniket, bár ez kevésbé valószínű.
Én a 2003-sal kezdeném a megnézést
Az kár. Akkor dönts belátásod szerint. Az azért nem kis különbség, hogy az R-es karboncuccai betyár drágák tudnak lenni. Csak a fejidomon lévő kis "kopoltyúk" 71e Ft-ba vannak, ha eredetit akarnál venni. Darabonként. A sima verzió műanyag elemei ahhoz képest bagóért kaphatók.
Csak egy kis sima "parkolóban eldőlő motor" esetére gondolva...ha nem vagy versenyző vagy megszállott pályázó, nem fogod érezni a különbséget. Ez is Szittyu kolléga érve mellett szól szerintem.
Rég elkelt az a motor
Hát ja, tényleg nem . Vedd meg mindkettőt, aztán cserélgesd össze a összetartozó alkatrészeket . Na jó, csak vicceltem.

Egyébként a 2001-esnél azt írta az eladó, hogy elöl-hátul svéd cucc van rajta, felszínességemben ezért nem néztem meg jobban a motor kerekeit sem. Elöl a sima villák vannak benne, nem az Öhlins, a hátsót őszintén szólva nem látom, nem tudom eldönteni. Talán beszéltél az eladóval? Biztos, hogy nem Sachs van benne ?
A féknyerget lehet, hogy átfestette a tulaj, van itt Debrecenben egy srác, Ő a teljes Milléjét átfestette és nem azért, mert ne lett volna karcmentes.
Egyébként ezt nem nézted?null

Magamnak tartogatom, de nem most lesz, amikor el tudnám hozni, ez szerintem sokkal tutibb a másik kettőnél ...
Nem tudok választani a kettő közül. Attól tartok hogy ha megveszem az egyiket, megbánom hogy miért nem a másikat vettem meg. Elég agyrém, nem?
Nekem az első jobban tetszik. Sokkal jobban. A kerekek súlyát kanyarban előbb megérzed, mint a kátyúkkal tűzdelt magyar utakon az öhlins előnyeit, így megint csak az első.
Nekem az első jobban tetszik. Sokkal jobban. A kerekek súlyát kanyarban előbb megérzed, mint a kátyúkkal tűzdelt magyar utakon az öhlins előnyeit, így megint csak az első.
Nem figyeltél eléggé: a 2003-as "R-es" kerekei nem OZ-k. A 2001-es sima mille kerekei OZ-k és a hátsó rugóstag és a kormánystabi. is Öhlins. Egyébként a 2003-ason normális hogy piros a féknyereg? Ja, köszönöm a hozzászólást.
Egyértelműen a 2003-as a nyerő így látatlanban. R-es verzió, azaz full Öhlins futómű és kormányteló, karbon cuccok és kovácsolt OZ felnik. A másik öregebb is, meg a sima verzió. Nem mintha az nem lenne ugyanúgy egy betyárgóc amúgy .
Egyébként meg szerintem menj el és a szebb állapotút hozd el, utcán nem érzed meg az R-es és a sima verzió közti különbséget.
Helló mindenki, a két motor közül melyiket választanátok? Vagy esetleg a következő modellekből válogassak? http://www.kepesmotor.hu/april...
http://www.kepesmotor.hu/april...
hát igen :D amúgy megnéztem vtr sp1-ről féltalppal leér a lábam szóval csak nem lesz olyan vészes mint ahogy gondoltam
nem szeretnék így motorozni
http://youtu.be/xMAtO8ax3l8
valóban, kicsit elővigyázatosabbnak és figyelmesebbnek kell lenni a lábletétellel és leparkolással. de ez a velejárója. még jó hogy nem endurot keresel...
valaki esetleg ismeri ezt a motort?
http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_rsv_1000-7594
443
na ezt jó hallani, hogy lehet rajta állítgatni :) ha sikerül vennem egyet majd kitapasztalgatom rajta a dolgokat ;) köszi a segítséget!
Letekersz hátul a rugóelőfeszítésből, centiket ül össze, igaz puhább lesz a hátulja, de a 60 kilódhoz nem is kell kő kemény. Ne felejtsd el az elejét is hozzáállítani majd.
köszi a segítséget! abban igazad van hogy menet közben nem számít, de viszont ha poron áll meg az ember vagy kikanyarodásnál rá kell fékezni elég kellemetlen meglepetésben részesülhet az ember :) igazából ez az amitől tartok hogy ilyen marhaságok miatt eldőlök vele. mondjuk bukógombát tervezek venni mindenképp rá, az legalább felfogja az ilyen szerencsétlenkedéseket, de mégis, nincs meg az a biztonságérzet ami olyan motornál van amiről normálisan leér a lábam :D úgyhogy asszem kénytelen leszek kompromisszumot kötni, mert nagyon tetszik a motor , és akárhogy is nézzük, a sportmocikat nem 170 centis emberekre tervezik sajnos
mentem SP2-vel és olyan RSV-vel amit te keresel, az aprilia kicsit magasabb. nekem régi RSV-m van, az meg még magasabb és 173 vagyok. csak lábujjhegyen érek le, de ez nem lehet szempont. menet közben úgy is a lábtartón van a lábad.
valaki tudna segíteni abban hogy a 2006+ -os RSV mennyire magas? 170 centimmel 60 kilómmal eléggé tartok attól hogy nem érne róla le normálisan a lábam. Sajnos a környéken nem ismerek senkit akinek ilyen motorja lenne tehát nem tudom megnézni :( (egyik ismerősömnek van VTR 1000 SP-je, ha ahhoz lehet hasonlítani az egy nagyon jó támpont lenne)
Esetleg ha van valakinek jó áron eladó az is érdekelhet! :)
Köszi de egyre fogy a remény xr 1100-es S méretben szinte mint a fehér holló. De azért bizakodó vagyok előbb utóbb.....
Sziasztok!

Megtudja nekem mondani valaki, hogy pontosan milyen méretű légtelelenítő csavar kell RSV/Tuono-hoz?
mármint a sisak kereséshez
Nagyon király a sisak , akkor sok szerencsét az új sisakhoz és az rsv-hez
Sziasztok!
Brembo hátsó fékmunkahengerhez keresek felújító készletet. Végülis csak egy ajakos karmantyú kéne. Ha valaki tud boltot, vagy akármilyen forrást, áruházat stb, ahonnan beszerezhető akkor örülnék a segítségnek. Esetleg valami bontott munkahenger is érdekelhet, de csak ha tuti jó és nagyon baráti áron (ilyen úgy sincs... )
köszi!