Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor már 90%-on vagy, a hétvégére meg jó időt mondanak.
De a vezérműtengelyt nem értem, a blokkban is volt javítanivaló? (ezek szerint...)
viszont a fordulatszám mutatója meg sem mozdúl, így arra még rá kell jönnöm miért nem megy. És ha leveszem a gyújtást nem ál le a motor.. szóval már beindúlt, de nem tökéletes a dolog, de jó úton haladok
ma sikerűlt beindítanom! Nem a gyújtótrafóval, és nem is a cdi vel volt baj, hanem 180fokkal elraktam a vezérlést. Megforgattam a vezérműtengelyt és már is tökéletesen működik a motor. Még próbakörön nem voltam vele, mert még össze kell raknom a kuplungot,és a hajtást fel kell töltenem olajjal. És már irány a próbakör és a beállítás. Jah és még a légszűrőt is meg kell oldanom.
Ne ez boldogítson, majd amikor a sokezredik km-t tekered bele a motorba, az lesz az igazi értéke a munkádnak.
fő fúvókára. Hisz amint lekapcsol az autómata szivató már is fuldoklik a motor a sok benzintől... De tegyél rá egy jobbgáz áramlással ,űködő kipuffogót és már megy is mint a meszes :-D
Az biztos hogy igencsak egyedi lesz. És köszi az elismerő szavakat igazán jólesik ha értékelik a munkámat. Igen olyan helyen dolgozom restaurátor vagyok. Így nekem könnyű dolgom van...
Az alapjárati fúvókára gondolsz, vagy a főfúvókát cseréljem kisebbre?
Igen, látom benne a munkát. emlékezem, te olyan helyen melózol, ahol szerencsére bizonyos eszközök a rendelkezésedre állnak, és ez most milyen jól jön.
Én csak gratulálni tudok az elhatározáshoz és a merészséghez, pláne a munkához.
Azt elmondhatod, hogy olyan örvényen jársz, ahol még nem sokan...
próbáld meg.. Nem veszíthetsz vele.. Tegyél bele első körben nagyobbat, ha azzal is ez a jelenség, akkor tegyél bele kissebbet. De én inkább a kissebbel kezdenék, hisz írtad szegény a keveréked, meglehet hogy az autómata szivatód miatt inkább dús a keveréked és fuldoklik a motor a sok üzemanyagtól.Ha beálítási gond lenne akkor nehezen indúlna hidegen is melegen is. Szerintem....
Freelac mai képek........ jól látni miken kellett változtatni hogy bele kerüljön a jetforce vázba a gy6 és a fékmunkahenger felfogatása is.
Szasztok! Dellorto PHVA 17,5- ös karburátor van a mocimon, és olyan jelenséget produkál, hogy rövid távon megyek vele ( kb 2 perc üzemidő), és megállás után nem állítom le rögtön, akkor bezabál, ( szerintem) hiába huzom a gázt csak lehörög. Meleg motornál nincs ilyen probléma! Én az autómata szivatóra gondoltam, vettem bele 1 manuális szivatót , de ezzel is hasonló a helyzet. Régóta jegyzem a fogyasztást, de 3,3 l fölé még nem ment. Reggel ha beindítom (kb 5-8 fokba) szivató nélkül beindul, igaz hallatszik, hogy szegény a keverék, de nem áll le ( szerintem csak kellene ilyen hüvöse már a szivató ). Az a kérdésem, hogy ez valami fúvóka méret lehet, vagy beállítás?
Na ez engem is érdekel...
Engem is érdekelne, de komolyan. Vagyis az, hogy beindul az gondolom biztos. Ami jobban érdekel, az majd jövő ilyenkorra derül ki, hogy megérte-e és miken kellett változtatni vagy az első elgondolás működik tökéletesen.
Azért jó lett volna beindítani ma...
Sőt, lehet az is, hogy az a kis szikra nyomás alatti térben még kisebb lesz.
Megfoghatatlan hibák ezek, ide kell a szakértelem, a rutin meg a műszer, ezek nélkül sajnos marad a próbálkozás.
Én fordultam ma hidegben egyet, nem kellett volna, taknyos lettem meg minden, nem vesztettél sokat.
menetpróba sajnos elmarad máskorra, még össze kell raknom a hajtást, és ellenőriznem kell hogy megfelelő helyen adja e a szikrát. Viszont gyengének tűnik a szikra fénye. Kicseréltem a gyújtótrafót, és azzal is. Szóval vszínű cdi gondja van üzemanyag van a karbiba és látszik a gyertyán hogy nedves a felülete, de mégsem indúl be.
Oldalsztendert rakok majd rá. Csak előbb a donor motorról le kell fűrészelnem, és hegesztenem kell.
Ó.
Annyival nagyobb lett a termisztor?
De ahogy olvasom, akkor a hétvégén menetpróba lesz ezek szerint.
És az oldalsztender lehetősége felmerült?
próbáltam belerakni a bordázat közé a termosztort, jól letört a hűtőborda, így úgy döntöttem anélkül is lehet használni a motort. Tehát kiiktattam.
ma így áll a dolog! Vezetékezés kész! Idomok visszaszerelve, még van mit csinálni. Kipuffogót kell visszatennem, légtelenítenem kell a vákumos üzemanyagszivattyút, akkut feltöltenem, és már indítható is a gép. Még a sztender megoldásra vár..
Nekem is van még vissza, hogy a DiTech hőfokmérőjét bekössem, mert ugye az gyárilag az ECU-t vezérli ami nekem már nincs. Így én a hengerfejben levő "foglalatból" már kitúrtam a termisztort, teszek bele egy olyant, ami direktben vezérli a műszert úgy, hogy üzemmeleg hőfokon a mutató középre álljon be. Ezt mérem és számolom és táblázatból nézem. Előtte egy potméterrel megállapítom, hogy mekkora ellenállás az, amin keresztül az adott feszültség a műszert kb. középállásra téríti ki, utána a táblázatból keresek egy olyan típusú termisztort, ami mondjuk 90 C-fokon pont ennyi ellenállású és viszlát. Persze a változó feszültség miatt egy nem lenne állandó, de majd veszek a kínaiaktól valami egyszerű stabilizátort, mondjuk 9 V-ra. Ha azt átlépi, úgy is baj van, de így mindig 9V lesz az a feszültség, ami a műszert kitéríti, így tuti lesz a mérés.
eladni annyiért nemtudtam volna ezt a jet-et, hogy legalább a vételára visszajöjjön, már ráköltöttem legalább még1 árát, és az csak a blokkra volt költve. Másrészt Fateromtól kaptam ajándékba 5 éve, és akkor megígértette velem hogy nem adom el ezt a járgányt. Így gyakorlatilag nem volt választásom. Vagy átépítem használhatóra, vagy tovább tolom bele a pénzt.
A kihívással semmi bajom. Úgyérzem jó úton haladok a célom felé, és ezt nem hagyom félbe, ez kész lesz!
A hűtőbordák közé akarom én is betolni a hőgombát a gy6-os burkolat alá. Ezt is ma megoldom. Ha minden jól megy akkor ma, holnap már kész lesz az elektronika. .....
Mondjuk nem csodálkozom, hogy idegenkedsz az elektromos részétől... én is elszomorodnék a te helyedben, ha nekem kéne ezt csinálnom. Hálátlan feladat amúgy tényleg.
De ha egyszer elindul, majd nevetsz az egészen utólag.
És ha a hűtőborda közé szorítasz egy termisztort, ami a műszernek ad jelet direktben?
jah és a fesszabályzó is kilett kötve a kötegből. Mert az majd a gy6-é kerül bekötésre......
ezek a képek lemaradtak.....
Ma így haladtam.... Ecu kikötve a kötegből, injektorhoz futó vezetékek megszüntetve, hőfok jeladó vezetéke kiiktatva, gyakorlatilag indexrelé, és az első szekció maradt meg. Rákötöttem a km/h -t az akkura, és minden gyönyörűen működik rajta. Kivéve a hőfok, az immo kontroll lámpa nem megy csak. De gondolkozom hogy a hőfokjeladóját bekötöm a léghűtéses burkolatba, és akkor az is működhet....