Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hello! Eladóvá vált 125-ös tuaregem.ha esetleg érdekel valakit itt az elérhetöségem. zadu85@freemail.hu 06706041685

http://olx.hu/hirdetes/aprilia...
Pár kèp milyen is itt kint! Joooooo...... ;)
Megpróbáltam amiket irtál de sajnos nem javult meg.Azért köszönöm a tanácsokat!
passz nem tudom,de biztos hogy a szikra
Sziasztok! Rég jártam erre. Lesz idén valami fóromus találkozó féle?
Elállítódna menet közben az alaplap?
Nem lehet, hogy amíg állítgatsz és hül a motor attól "jön" vissza a szikra?
Simson, rossz, után gyártott kondikkal szerette ezt csinálni...
Próbáld másik gyertyával is, vezetékcsatlakozásokat is nézd át.
"első rugásra indul szivató nélkül hidegen is!"

Ez egyik probléma... dús az anyag mint a franc, attól sem pörög ki.
Megnéztem a videódat, az enyém is csinált ilyet pár éve. Így terhelés nélkül 7 ezertől szaggatva ment a motor és nem pörgött tovább. Terhelés alatt országúton kibírt jobban is pörögni, de csak max. egy 1000 fordulattal tovább.
Egy kis karbi állítgatás után gondolkoztam rajta és arra jutottam, hogy a szikrával lesz valami. Gyertya kép alapján, meg a motor viselkedése alapján a karbi jól volt beállítva, előgyújtást ezen soha nem kellett állítani az ott jó ahogy a gyárba felrakták, a gyújtás sem romlik csak úgy el... szóval a szikraközön (elektróda távolság) állítottam kisebbre (0.4 mm) és megszűnt a problémám. (rotax127, Tuareg)

Egy ismerősöm Tuaregje is így csinált és a javaslatomra csökkentett a hézagon és az is jó lett.

Próbáld ki, nem vesztesz vele semmit sem szerintem.
Rendben köszönöm, csak ne felejtsd el. :)

Mondjuk lehet, hogy többet kellene menni vele és nem volna ilyen gond.
Csak ilyenkor mindig eszembe jut a szimó és hogy annak sosem volt ilyen baja....

Még eddig nem sikerült csinálnom semmit, mert nem volt időm foglalkozni vele. De megjáratom majd friss olajjal.
A levételhez meg majd csinálok speckó szerszámot, amit mind a 6 csapra fel lehet csavarozni vagy inkább az agy méregerőseiben kapaszkodnak majd.

Jó cserét, de inkább olcsót kívánok.
Akkor hajrá!
A végleges verzióról jöhet kép majd.
bocsi,de ma nem voltam a motor közelében! :) de megpróbálom minél hamarabb feltenni! :)előre is köszönöm :)
Szia!
Ha érdekel tudok benne segíteni bontott jó állapotú főtengellyel.

Üdv
akkor az nem az en volt mocim. az gyari feher kek szinu volt es 89-es.
Vártam a videót de nem jött.
meglesem majd akkor. :)
meg nem volt idom de fejben tartom es ha odajutok feldurom a maradek cuccokat.
amugy ha erdekel vkit akkor potom penzert van 1-2 doboz cuccom rotaxhoz es tuareghez. kidobni sajnalom, de arulgatni sincs energiam

nekem egy gileram volt regen annak is ezt csinalta a kuplungja, az elotte mielott megvettem majd 2 evet allt, szetszedtem ripityara a kuplungot, olajfurdo par napra, osszeraktam es egy par napig meg eloszor ugrot meg nehezen oldott, de egy het utan mar tokeletes volt a kuplungja.

bontaskor volt egy jo modszerem, egy af1 fejidomtarto konzolt ha racsavaroztam a kuplung belso kosarara akkor azzal nagyon jol meg tudtam fogni, ez jol mukodik ha nincs nagyon durvan raallva az anya, amikor raallt akkor sajnos volt hogy meg az is torte a csapot
barbar dolog de van hogy nem erdekelt mert nem kellett senkinek komplett kuplung, mingig csak a lemellaszettet tudtam eladni belole...
amugy a tuti az a legkulcs

szabadonfutom sajnos meg ugy all ahogy volt, melo miatt megint nem foglalkoztam azota a motorral, talan a jovoheten vegre
sajnos ha igy atforog es csattog neha az csak egyet jelent....cseret....

jobban orulnek en is a bendixnek
Ilyen állapotban van.
Sziasztok!Nekem egy 50-es tuaregem van.Egyszer csak menetközben elkezdett dadogni és utána leállt kivettem a gyertyát és nem volt szikra.Ezután állítottam az állórészen utána lett szikra,mentem is vele egy kört, aztán megint leállt.Utána állítás aztán megint indult.Aki esetleg tudna segíteni mi lehet a probléma azt megköszönném!
Majd megoldjuk
sziasztok keresek rotax123 főtengelyt hajtókarral előre is köszönöm
Kurva nagy bajom van még mindig nem pörög ki a gépem!Már kezd az idegeimre menni...már állítottam karbi,gyújtást mindent és még mindig semmi....első rugásra indul szivató nélkül hidegen is!hnap csinálok videót felrakom,de mindenképp várok válaszokat h mi lehet a baja mert még nem motoroztam 1 jót az éven ezzel a szaral!
Papíros, igen, 91es, széppirosas szürkés :)
Teljesen átcsavartad a kuplung bowden állító csavart ? lehet nem gyári bowdent kaptál,. kis ccm-hez is pont olyan a bowden.
A hónapban most csak 5.000Ft-azaz ötezer magyar forint---- Aprilia Tuareg Wind teljes idomszett!

A képen látható állapotban és színben.

olasz.alkatresz@freemail.hu

Személyes átvétel is lehetséges (Pest, Heves megye), vagy postai úton is.

köszi szépen :) az enyém is 86-os