Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

effelé hajlok én is, okosan napkollektorral, meg normális tájolással...
De mindig az a vége, hogy kb 4x annyiba állna meg az egész, mint amit leírnak és annyi utánajárás meg engedélyeztetés meg kutyafüle van, hogy inkább egy sima házépítése is egyszerűbb lenne.
csak ezt ne
Vannak előnyei is.
300? akkor az asszonyt nem kell látni minden nap
miénk olyan 80 lehet, én mindig összeakadok vele
A lakótér az kurvanagy 300 nm megvan legalább.Nem állok neki ujrafurkálni,ujraszinezni.Ezt örököltem.
Eladni nem lehet.
Arra a 20 évre amíg élek megoldódik a lakhatás utána meg jön a stiglinckert.
simán rá kellene csak ragasztani a régire
aztán jó hosszú dűbelekket felfogatni
nem esne le még 1000év múlva sem
nálunk olyan 20 fok van havi 23-ért
átalány van egész évben ennyi, ebben benne van a főzés és a melegvíz
a villany 8 felé van a víz 6 szóval azért nem egy olyan összeg egyik se hogy most már megérné egy vadabb átalakítás
sokat agyaltam ezeken a vízteres kandallókon is de kéménnyel mindennel lett volna kb 1,5 milla beruházás
most hogy após nem tud kőműveskedni még több
románoktól se nagyon lehet olcsó fát szerezni szóval marad a gáz
Talán 15 éve csak ezt tették fel.................ez van.Nem fogom ujracsomagolni és ujra vakolni az egészet plusz 5 centiért.
Elégvolt a garázsról leszedni azt a szart és kivinni a szemétbe.Alig akarták átvenni.Mivel veszélyes anyag.
Egyenlőre úgy néz ki a fele galambház a kazánban köt ki úgyhogy talán az egyik 5 köbméteres tárolóban megmarad a fa a következő télre.
ezt az 5 centit mi is beszívtuk
kb a hungarocell a legolcsóbb az egészben
10 centissel emelkedett volna az összköltség olyan 10% felé
csak mindenki lehülyézett
kb mint amikor a fürdővizet és a wc-hez vezetett vizet egy fúrott kút és egy házi vízmű kombinációval akartam megoldani(főzés-mosás vezetékes víz)
na utána jött a szennyvízprogram, aztán a 80 forintos vízből lett 600
most meg már kurvára széjjel kellene vagdosni mindent ehhez az akcióhoz
Ahogy mondod
Jelen pillanatban egy viszonylag gondozásmentes fafűtéssel tudok szolgálni mint referencia.Szigetelés az meg lett oldva.Igaz mikor mi csináltuk 5 centis volt az egyeduralkodó nagy méretű téglára felrakva dryvit vakolattal.A gázzal (nagy a kéró de ez adott nem tok fele mit tenni) havi 50-ből hideg volt.16-18 fok max.Most ez reggel 1 talicska KB 15-20 kiló és este ugyanennyi fa eltüzelése árán lett 20-30 e havi szinten úgy hogy egyenletes 19-20 fok lett mindíg.
Ha most nekiállok nagyobb szigetelésnek,geotermikus bizbasz kiépítésének és napelemeknek akkor már inkább 20 évre felcsavarom a gázt akkor költséggel jár az egész.Amit hirtelen egy összegben kell kiadni.Erre ha nuku píz hitelt vesz fel az ember ami megint havi kiadás.Nem mindegy hogy a gázszámlát vagy a törlesztőt fizetem.20 év mulva ugyis 6 láb föld alatt leszek.
ami sosem jön vissza szóval a hagyományos mód még mindig olcsóbb

szóval fát kell lopni és tábortűz a konyha közepén
Fűtés témára a szigetelést kell jól megcsinálni és egy geotermikus segítséggel, aztán az a minimális napenergiából származó ráfordítás ami önmagában kevés lenne a téli időszakban az pont elég volna.

A napenergia az leginkább áramot segíti, valamint a szélgenerátor is.
A fűtést a szigetelés és geotermikus cuccok.
Aztán ezeket hogy kombinálják meg mi segít be hova az már sűrű erdő.
Az a baj, hogy ezek rengeteg lóvét jelentenek egy" mezei állampolgárnak"
Ez KB olyan mint a napkollektor fűtésnek.
Kurvajól hangzik hogy felteszel egy halom fekete csövet a tetőre és a nap melegíti oszt nem kell semmivel fűteni csak jön a melegvíz.

Nade................ma is borult az ég...............ergo amikor kéne a fűtés szart sem érsz vele.Viszont nyáron a medence forr a bele vezetett hőtől mert a két bazinagy puffer már nem birja.

És legalább egymillával dobja meg a fűtés bekerülési árát a vezérlőkkel együtt.

Nya tehát baxhatod a napelemeidet ha a legnagyobb szükségkor télen nem ad semmit.

És az áram költség a legkevesebb egy háztartásban.Csak nézd meg a nyári csekkeket meg a télieket.
ilyenkor a bioetanol jut eszembe
amíg támogatott volt megérte vele járni, miután nem akkor bele lehetett szarni az egészbe
de ha pl az 1 millás napüzem a tetőmön 200 pénzbe volna akkor nem sokat gondolkoznék hogy kiváltsam-e vele a havi 8 ezres villanyszámlám

de már a ház szigetelési támogatás is teljesen tré volt, inkább megcsináltam támogatás nélkül
Csak megéri ezek szerint.
azért kell úgy számolni mert minek adnál ki egy dologért mondjuk 1200ft-ot (ami 1 évig jó) amit havi 100 forintból tudnál egyébként használni
leegyszerűsítve
persze ha én is kapnék 80% támogatást nekem is lenne napelem meg mittudoménmi
pl mi konvektorral fűtönk, szar a hatásfok, de eddig akármit néztem helyette mind akkora összeg hogy kurvasok időnek kellene eltelnie ahhoz hogy pluszban legyek a mostanihoz képest
amúgymeg ha a rezsi nem 60 ezer hanem 40 akkor az a maradék 20 meg elmegy másra
Van igazság abban amit mondasz!
Sokszor nem értem, hogy mindenki úgy számolja mikor hozza vissza az árát! Kérdem én minek visszahoznia?
Ezt nem azért fektetem be, hogy visszahozza és 0 legyen vagy esetleg többletben legyek...nem bank vagyok én.
Én legalábbis azért fektetném be, hogy a következő 10-15 vagy 20 évben ne kelljen csak a rezsinek a 40-50%-át fizetnem. Könnyít a kasszán már az is és több marad másra havi szinten. Persze ez akkor működik csak, ha megvan az a kezdő lóvé rá amiből megcsinálom és nem az van, hogy utána éhkopp van mert nincs több della.
Szal ha az ember milliomos lenne és megérné befektetnie nem azért fektetné be mert visszahozza az árát 10 éven belül, hanem azért mert megteheti és örül a havi számlák töredékösszegének nem ad ki havonta annyit, nem kel a csekkekkel bíbelődnie.
De ugye aki meg nem milliomos annak meg úgy éri meg, ha van némi ráfordítani való pénze és valami pályázat útján visszakapja az 50 %-át annak is.
Jók ezek a dolgok. Sok vállalkozónak van a környéken napelem, napkollektor,hálózatra visszatápláló napelemes rendszerek, esővizet hasznosító rendszer( öntöz vele, wc-t öblít, kerti csapban onnan van a vize stb stb). Persze pályázat útján van a nagy része.
Számolgattuk már és olyan napelemes rendszer ami egy családi ház, 4 fő esetén már alkalmas amire kell, hogy legyen az 2 milla.
Illetve, még 1 kérdés:
Motortartómból (H alak) a gumi tömítés megadta magát, ki szeretném cserélni, ti milyen orvoslást ajánlotok hozzá?
Szevasztok,
Lenne 1-2 kérdésem.
Piagigo NRG Mc2 motorom most kapott új dugót meg gyűrűt, viszont hidegen egy kicsikét nehezen indul.Mi lehet a gond?Nagy szakértője nem vagyok, de egy kicsikét értek hozzá.Egyik robogós kollegám mondta, hogy főtengely csapágyas és ne csodálkozzak, hogy hidegen nem fog indulni.Ez valóba így vagy?Nagy dolog a csapágykicserélése?Kell e hozzá valamiféle specifikus szerszám, mint pl. ékszíjcseréhez légkulcs (ha jól tom ahhoz kell levenni az anyát), v. egyszerű szerszámokkal el lehet-e végezni a cseréjét illetve mit kell hozzá megbontani?Van elképzelésem, de várok egy kis segítséget:D Sokszor voltam már szerelőnél, rengeteg pénzt hagyok nála, meg szeretném próbálni ezt a főtengely csapágy cserét.
Automata szivatóra gyanakodtam, de vszeg az mükszik, leglaábbis nálam nagyobb tudásúak azt mondták.Beindiulás után pöfög 8-9-10 sec-et, aztán amikor szivató of, leáll, de beindul egyből.
Segítséget előre is köszönöm!
az a gáz hogy az ilyen "ingyen" energiás cuccok sosem fognak megtérülni
pl egy 250w-os napcella 150ezer
amihez kell még akku, inverter, töltésvezérlő, egyéb szerelvények
és legalább 2000w kell hogy működjön egy háztartás(pl mosógép)
egyszer számolgattuk, sosem jön az ára vissza mert addig tönkremegy
ugyanez a hőszivattyús megoldás is ott konkrétan hiba nélkül üzemel 20 évig akkor jön kb vissza az ára
esetleg a "sufni" szél vízszivattyú ami meghozza az árát belátható időn belül(persze ha nem kézzel huzigáljuk a vödörbe a vizet)

de minden úgy van kitalálva hogy a kisember beszopjon, pár éve vannak tyúkjaink, mit mondjak..... az ingyen kukoricával még megéri, de ha venni kell minden magot nagyon nem
ugyanez a gyümölcs-zöldség fronton is igaz
pl fater vett lemosópermetező szert valami 11 ezer volt a kerti fákra
múlt évben 2 vödör cucc nem volt mert lefagyott minden
stbstbstb
Azt a legaljának nevezte.
Szal az elég alap lehet és erre jönnek rá a többi dolgok és úgy már mindjárt mást mutat a csekk a végén.