Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Értem!
Bocsi,azt hittem ez a baleset helyszínén készült!
Az első esetet nem kommentelném.

A második esetben, mivel nem sérültél meg, így nem szabtak meg(meg ugye a jó indulat).
Azért had meséljek el röviden két történetet:

Az egyik alkalommal piros lámpánál állva hátulról egy figyelmetlen autós elgázolt, repültem vagy 4-5 métert a motorral. Szerencsére túléltem és akkor úgy éreztem semmi bajom nem lett. A biztonság kedvéért betelefonáltam a kb. 500 méterre levő, helyi rendőrségre. Nem jöttek ki, hogy miért ne kérdezzétek. Viszont aznap este rosszul lettem, mivel mégis lett következménye a balesetnek, kórházba kerültem. A kórházban elmondtam mi történt velem és láss csodát, kora reggel megjelent egy nyomozó az ágyamnál. Az volt az első kérdése, hogy miért nem jeleztem a rendőrség felé a balesetet, mivel ráadásul 8 napon túl gyógyuló volt? Kissé elakadt a hangja amikor elmondtam neki, hogy határozott kérésemre sem jöttek ki a rendőrök a helyszínre. Következménye mi lett a mai napig nem tudom.

A másik esetben, télen pont a rendőrség épülete előtt csúsztam el a motorral a jeges úton. Két szolgálatból hazafelé tartó, civil ruhás rendőr épp akkor lépett ki az épületből. Odasiettek hozzám és segítettek felállítani a motort, ill érdeklődtek a testi épségem iránt. Mivel semmilyen sérülést nem szenvedtem és csak a motorról tört le egy két kiálló dolog, rövid párbeszéd után elköszöntem tőlük, majd hazatoltam a motort. Nem akartak megbüntetni sem, hogy esetleg nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtem volna.

Na ennyi lett volna röviden az Én történetem.
Ha közúton történt.
Anno én amikor a Hringen pereceltem, ami ugye -zárt pálya és a rendőrségnek semmi köze hozzá- nem közút....nem jött oda senki.
kórházban is figyelni kell az ilyenre, mert ha azt mondja az ember hogy baleset, jön a jard mert kötelesek értesíteni
Igazad van. Újra elolvastam, bocsánat!
Te sem érted.
Nem úgy történt, ahogy leírtad.
Személyi sérülés történt! Nem pattant fel, gondolom mivel említette, hogy megsérült a lába. feltehetően nem lehorzsolta a bőrét, mert azt nem is kellene megemlíteni.
Személyi sérüléssel járó balesetben kötelező a rendőri intézkedés.
a kép csak illusztráció. a kérdező azt nehezményezi, hogy elcsúszol az úton felállsz leporolod magad, megtörölgeted az idomokat elkönyveled, hogy ezt a részt fényezni kell, felállítod a gépet és mész tovább. De ha látja a rendőr akkor viszont fizetsz mint a katonatiszt.
A kerékpár nem ugyanaz, mint a motorkerékpár.
Jármű és gépjármű. Más vonatkozik egyikre és másikra.
Valamint 8 napon túli sérülés történt.... így járnak el, még ha furcsa is.
Egy elcsúszástól nem néz így ki a /1-es
A kép csak illusztráció volt.
A fénykép alapján,amit belinkeltél,részese volt más is a balesetnek!
Ha a rendőr magyar embert baszogat,főleg mikor látszólag ok nélkül,vagy direkt a nagyobb bírságot szabja ki,vagy keresi a hibát,hogy megbüntethesse....na ilyenkor mindig eszembe jut a Kárpátia "...testvér a testvérnek egymás farkasává váltunk..."
az adózó állampolgár meg nem fejőstehén.. még ha sokan annak nézik is
nem értem, hogy a fekvő delikvensbe miért kell belerúgni...
Nem hulye, biztos tudni fogja mi a helyzet, de ha nincs beismero vallomas nem tul valoszinu, hogy neki all meregetni, szamolgatni.... bizonyitani hogy nem ugy volt mint mondtad.

Bocsi az ekezet hianyert
jellemzően nem működik ez a duma, a rendőr nem hülye, még ha sokan annak nézik is.
Ha még nem késő hivatkozhat arra, hogy valami állat elészaladt és akkor már rögtön nem lehet ezt a "nem az út és látási viszonyok" dolgot ráhúzni.

Ha baleset van és kimegy a rendőr nagyon észnél kell lenni, hogy mit nyilatkozik az ember.
Szerencsére még nem. De egyébként igen ha kiérkezik a rendőr akkor általában ilyenkor a maximális összeget szabják ki 50e ft-ot.
Igen illusztráció...
gondolom a kép csak illusztráció,mert ez valami TS,meg ott autó is van az árokban....
Üdv motoros társak!
Járt e már valaki hasonlóan?

Nyár végén melóba igyekezett egyik ismerősöm, motorral, (MZ ETZ 150 tőlem vásárolta...)
Az eset Debrecenben történt.
Felüljáróról le akart hajtani, de a kavicsos úton elcsúszott kis sebességnél és elesett, másnak kárt nem okozott. Neki összetört a motor, és a lába.
Ennek ellenére a rendőrök eljárást indítottak ellene, amiért nem az útviszonyokhoz megfelelően választotta meg a sebességét.

Történet ennyi.
Kérdésem: ki járt már hasonlóan + büntetést kapott e már valaki ilyen "szabálysértésért" kb mintha bicóval csúszott volna el az ember...
Így van. Szép, okos és szerény!
Tudom! Te meg szép!